Czwartek, 17 czerwca, uczniowie klasy 6a, 6b oraz 4b spędzili na łonie natury. Wybraliśmy się na spływ kajakowy organizowany przez Zimny Włodek. Było przyjemnie, upalnie, z przygodami i wywrotkami. Dziękuję za odwagę, przełamanie lęków, wykazaniem się bezinteresowną pomocą oraz pozytywnym nastawieniem. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie będzie zapamiętane na długo jako zdobywanie nowych umiejętności, pielęgnowanie przyjaźni oraz jako ciekawa forma spędzania wspólnego czasu. Liczę na to, że wybierzemy się jeszcze na podobną wyprawę.(zdjęcia w Albumie fotograficznym)
Ahoj! Marlena Ochocka
Spływ kajakowy
Bryły na sznurku 6b
Końcówka roku szkolnego na matematyce w klasie 6b ciekawie się zaczęła. Uczniowie zrobili w zeszycie siatkę sześcianu, która za jednym pociagnięciem sznurka zamienia się w kostkę. Bryła i siatka w jednym zeszycie. Na kolejnych lekcjach, następne sznurowane bryły. C. D. N
(zdjęcia w albumie)Anna Jesionowska
Dzień Dziecka w 2b
1 czerwca w Dniu Dziecka zawitali do klasy 2b przedstawiciele z Pomysłowej Fabryki. Pokazali różne doświadczenia, które razem z dziećmi wykonywali. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje żywy obraz, sztuczny śnieg, cola, pasta dla słonia. Wszyscy świetnie się bawili. Każdy dowiedział się, jaką interesującą nauką jest chemia i tego, że nie wolno samemu wykonywać takich doświadczeń. Dzień umiliła słodka niespodzianka od rodziców.
(pozostałe zdjęcia w albumie)
Wychowawczyni- Beata Matlęga
Lekcja matematyki 6b
Czy na matematyce można jeździć na roklach, rowerze, hulajnodze? Czy można rozpędzać resoraki, biegać ile sił w nogach? Czy potrzebne są wrotki? Tak, tak, tak są takie lekcje, na które najlepiej przyjechać na rolkach czy na rowerze. Jak inaczej nauczymy się liczyć prędkość, wyznaczać drogę i mierzyć czas? Uczniowie 6b na egzaminie w klasie ósmej tylko odświeżą wspomnienia i wyliczą każde zadanie, do którego inni muszą wykuć wzór V = s/t.
(pozostałe zdjęcia w albumie)
Nauczyciel matematyki: Anna Jesionowska
Powrót po pandemii
Prawie rok, nie licząc wrześniowo - październikowej przerwy uczyliśmy się samotnie wpatrzeni w ekrany komputerów. Nie każdy sumiennie notował, liczył, czytał... Lęk przed powrotem do normalnego uczenia się był wszechobecny. Aby umilić ten pierwszy dzień spotkania w murach szkoły uczniowie klasy 7a na szkolnym placu wypuścili w powietrze setki baniek mydlanych. Jakoś tak lekko zaczął się ten czas powrotu. (więcej zdjęć w albumie)
Wychowawca: Anna Jesionowska
What time is it?
W klasie 4b uczniowie uczyli się jak zapytać o godzinę oraz jak ją podać w języku angielskim. Poznali przydatne zwroty i słownictwo związane z podawaniem godzin. Odgrywali scenki sytuacyjne, umieszczali wskazówki zegara w odpowiednim miejscu na zegarze oraz starali się swoim ciałem pokazać godzinę. Było przyjemnie i wesoło co mam nadzieję sprawi, że uczniowie zapamiętają przedawnione im zwroty na długo.Dodatkowo zagraliśmy w grę Bombs & Angels, która wzbudza wiele pozytywnych emocji. Gra polega na tworzeniu zdań łączących dwa elementy, zatem pobudza do aktywnego udziału w zajęciach.
Dziękuję za zaangażowanie, chęć do pracy, życzliwość i Wasze uśmiechy.
Thank you.
Marlena OchockaYour English teacher
Ptaki, ptaszki polne
W maju 2021 roku odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Jego głównym celem było zachęcenie uczniów do osobistego kontaktu z literaturą piękną, a także wyłonienie naszych reprezentantów do etapu gminnego. Klasy I - III naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Siwek, Laura Leśnicka oraz Piotr Kozłowski. Wszystkim, którzy wzięli udział w szkolnym etapie konkursu "Ptaszęta" serdecznie gratulujemy wspaniałych występów.
Małgorzata Siwiela2
Uratowali Księżyc
Klasa 2a na zajęciach j. angielskiego ratowała Księżyc. Uczniowie obejrzeli i odegrali historyjkę "The moon is in the river" wcielając się w role zwierząt. Następnie ułożyli karty obrazkowe dotyczące opowiadania w odpowieniej kolejności oraz wykonali zadania związane z opowiadaniem na tablicy interaktywnej.
Thank you very much.
Marlena Ochocka
Czytelnicy w 4a
Uczniowie klasy 4a zakończyli prace nad całorocznym zadaniem czytelniczym. Wykonali piękne Albumy książek, które przeczytali i zachęcają innych, by po nie sięgnęli. Polecają książki o zwierzętach, klasyczne baśnie i legendy oraz wiele różnych interesujących nowości.
Nie brakowało im pomysłów na własnoręcznie wykonane różnymi technikami kart z ciekawostkami o książkach i ich autorach, ilustracjami i streszczeniami, ale bez zdradzania szczegółów. Pod kierunkiem wychowawczyni pani Iwony Marciniak wykonali ozdobne okładki z informacji o autorach rekomendacji.
Barbara Prondzińska
Zabawy na śniegu - klasa 3b
Nowa galeria Zabawy na śniegu - klasa 3b została dodana do albumu fotograficznego
18
Matematyka na śniegu
Zimową, piękną aurę można wspaniale wykorzystać do zabaw na śniegu z matematyką. Uczniowie klasy 6b otrzymali zadanie domowe, aby wydeptać w śnieżnym puchu wzory na pola figur. Niektórzy wytoczyli kule i powstały piękne bałwany. Przyjemne z pożytecznym.
Wychowanie fizyczne online?
Uczniowie świetnie sobie radzą z nauką w szkole on-line. Niestety o zdrowie, a zwłaszcza o ruch muszą zadbać sami. O tym przypominają nauczyciele wf, tak jak Pani Elżbieta Missok. Uczniowie Pani Eli przygotowali prezentacje na temat zdrowego rozkładu dnia. Oto prace Kornelii i Wiktorii z klasy 7c.
W-F_-_Rozklad_dnia_19.11.2020.pdf
Dzien_wiktoria_Wronska.pdf
Pasowanie na Czytelnika
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na Czytelnika.
Pasowanie na Czytelnika
W poniedziałek, 2 listopada uczniowie z klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci wzięły udział w specjalnie zorganizowanych dla nich zajęciach. Spróbowały pisać gęsim piórem, dowiedziały się czym jest exlibris, wypożyczyły lekturę. Nowi czytelnicy obiecali dużo czytać i zawsze dbać o książki.
"My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy!"
Pasowanie na Ucznia 1b
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na Ucznia 1b.
76
Pasowanie na Ucznia 1a
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na Ucznia 1a.
39
Arcymistrz Mnożenia
Uczniowie klas 4, 5 i 6 przystąpili do Internetowego konkursu matematyczno-logicznego Arcymistrz Mnożenia organizowanego w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Do pierwszego etapu, który trwał trzy dni, zakwalifikowało się 14 uczniów w dwóch kategoriach: ALFA i BETA. Uczniowie rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne.
Do finału w kategorii Alfa zakwalifikowali się Zuzanna Kępa – uczennica klasy 4 b i Michał Kozłowski w kategorii Beta z klasy 5 a. Obydwoje z sukcesem ukończyli konkurs, uzyskując maksymalną liczbę punktów.
Gratulujemy!!!
Opiekunowie: Iwona Marciniak i Wanda Gargas