• Niedługo wakacje!!!laugh

  W czasie wakacji życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się radośnie i bezpiecznie. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. Niech rozpoczynające się wakacje będą dla wszystkich dobrą okazją do rodzinnego odpoczynku oraz wspierania pasji i zainteresowań. 

  Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.yes

  Życzą Panie ze  świetlicy:  Magdalena Dobrzycka, Paula Kozłowska.

  Piosenki dla dzieci - Niech żyją wakacje - YouTube

  www.youtube.com › watch

 • Niedźwiedź Wojtek 🐻
  zapraszam Was do obejrzenia krótkiego filmu animowanego. Znajdziecie tu najważniejsze informacje o żołnierzu Wojtku.
  Przyjemnego oglądania i dobrej zabawy.
  Moi Drodzy.
  Aby zbliżające wakacje były dla Waszych bliskich radosne, udane i  pełne ciekawych przygód 🎢🚲. Uważajcie na siebie, bądźcie uważni i rozważni.
  Do zobaczenia 😊.
  Marlena Ochocka
 • Kochani!!!
  Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad bezpieczeństwa. O czym należy pamiętać aby bezpiecznie spędzić czas nad wodą?
  Bezpieczeństwo dzieci nad wodą | Bezpieczne wakacje # 1
  Najważniejszą zasadą bezpieczeństwa w górach jest zachowanie zdrowego rozsądku i rozwagi. Na bieżąco oceniajmy trasę, pogodę, nasze możliwości, trudności na szlaku. Układając trasę zaplanujcie liczne przystanki. Planując jakąkolwiek dłuższą (np. kilkugodzinną) wycieczkę, tak dobierzcie czas przejścia na podstawie mapy bądź przewodnika, aby zejść na dół przed zmierzchem.
  Bezpieczeństwo w górach | Bezpieczne wakacje # 2

  123 Edukacja www.youtube.com › watch

  Zachęcam do śpiewania i słuchania piosenek.

  ZoZi - BEZPIECZNE WAKACJE (piosenka dla dzieci) - YouTube

  ZoZi - Świat realny jest genialny (Internet, gry, telefon - o ...

  YouTube‎ · ‎ZoZi. TV

  Magdalena Dobrzycka

 • Udźwiękowiony świat 🎼

  Nature Soundmap to mapa naturalnych dźwięków z najróżniejszych miejsc na Ziemi 🌍. Stworzoną przez profesjonalnych dźwiękowców, ornitologów i przyrodników (łącznie 90 osób). Nagrania obejmują zarówno dźwięki specyficzne dla danego gatunku zwierząt (odgłosy ptaków 🐦🐤, czy ryki lwów🦁), jak i pejzaże dźwiękowe całego środowiska (monsun w tropikalnym lesie Borneo, czy wulkan Piton de le Fournaise🌋  na Oceanie Indyjskim). Do dyspozycji jest 400 naturalnych nagrań przyrody z całego globu.

  Wejdź tutaj: 
  www.naturesoundmap.com, najedź myszką, kliknij na wybraną lokalizację, kliknij "Listen" i na dole strony włącz "play", po czym zamknij oczy. Wtedy zaczyna dziać się magia. Nagle przenosisz się do Australii lub na Antarktydę. Jak otworzysz oczy, możesz pójść do kuchni po przekąskę🍉🍎🍐🍓, a potem znowu przenieść się np.: do lasów tropikalnych w Wietnamie…

  Marlena Ochocka
  źródło: zwierciadlo.pl

 •  

  Kochane dzieci! Niedługo wakacje. Bardzo ważne jest, abyście byli bezpieczni. Zagrożenia które występują, zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego ważne jest  podejmowanie właściwej  decyzji i odpowiednie zachowanie. Dlatego  warto przypomnieć sobie trudne sytuacje i je przećwiczyć. Jak to najlepiej zrobić? Prawidłowe zachowanie na przejściu dla pieszych:  Wystarczy wyznaczyć np. taśmą malarską jezdnię na podłodze wraz z przejściem dla pieszych. Na kartonie lub kartce papieru przygotujmy też sygnalizator świetlny z kolorem czerwonym i drugi z kolorem zielonym… i zapraszam do obejrzenia filmu:
  Bezpieczeństwo na drodze - Bajka po polsku - YouTube 
  www.youtube.com › watch

  Zasady bezpieczeństwa na rowerze - bajki dla dzieci po 
  Klasyfikacja zachowań na rzeczy dobre i złe - Bajka dla dzieci ... 
  www.youtube.com › watch
  Powodzenia !!!  Magdalena Dobrzycka
   

 • Kochani !!!
  Z prawdziwym przyjacielem można doskonale się bawić, poważnie porozmawiać. Przyjaciel nie okłamuje, nie obmawia, nie wyśmiewa się. Prawdziwy przyjaciel jest osobą, z którą zawsze możesz wyjść na spacer, pójść do kina czy zakupy. Jest kimś, do kogo masz pełne zaufanie i komu możesz się zwierzyć i poradzić. Przyjacielem jest też twój ukochany zwierzak (piesek, kotek itp.) którego masz w domu. Pies  jest zawsze przyjacielem człowieka, ponieważ możesz mu bezgranicznie zaufać. Pies zawsze będzie Cię bezinteresownie kochać, bez względu na to, co się stanie i nigdy Cię nie odtrąci.
  Zostań moją przyjaciółką - YouTube

  W przyjaźni tkwi siła - YouTube20 /     

  MAM PRZYJACIELA – @Śpiewanki.tv - Piosenki dla dzieci ...

  Możecie też robić pracę plastyczną dla przyjaciela, zadzwonić do tej osoby, porozmawiać.

  Powodzenia!!!  Magdalena Dobrzycka

 • Witajcie kochani w nowym tygodniu nauki zdalnej!!smiley
  Czy wiecie, że 8 czerwca jest obchodzony Światowy Dzień Oceanów? W związku z tym, przesyłam wam film edukacyjny, z którego dowiecie się więcej na temat rafy koralowej, którą tworzą podwodne żywe zwierzęta. Zapraszam do obejrzenia:

  Możecie także wykonać bardzo ciekawą prace plastyczno-techniczną. Spróbujcie wykonać morski podwodny świat z wykorzystaniem wytłaczanek po jajkach. Bardzo prosta, ale efektowna praca.  Poniżej podsyłam link z instrukcją wykonania:
  https://ekodziecko.com/podwodny-swiat

  Miłego dnia Paula Kozłowska

   

 • Kochane dzieci!!!
  Jojo to coś więcej niż zwykła zabawka. Ten ciężarek zawieszony na sznurku pozwala wykonywać zawiłe triki, a zawody w Jojo cieszą się dużą renomą. Warto też samemu spróbować wykonać jakieś kombinacje, to świetna alternatywa dla komputera! Jak zrobić jojo w domu razem z rodzicami dowiedzie się z filmiku:

  DIY HOW TO MAKE YOYO - YouTube

  Aby efektywnie i efektownie bawić się jojo trzeba przełożyć część sznurka przez pętlę na jego końcu tworząc inną pętlę, której wielkość można dostosować do wielkości palca. Następnie włożyć palec w pętelkę ze sznurka i dokładnie zawinąć sznurek na osi, po czym opuścić jojo i w odpowiednim momencie szarpnąć delikatnie do góry.

  Kacper Pałatyński mistrz yoyo!| SuperDzieciak - YouTube

  Powodzenia !!! Magdalena Dobrzycka

   • Dzień Dziecka

   • Kochane świetliczaki!!
    Dziś 1 czerwca , a więc wasze święto. Dzień Dziecka. Z tej okazji chcemy złożyć wam życzenia:
    Pierwszy czerwca dzień radosny
    kwitną kwiatki, słońce świeci...
    W dniu tak pięknym i wspaniałym
    Życzymy Wam  sercem całym
    moc uśmiechu i radości
    szczęścia, zdrowia, pomyślności.   

    Dla umilenia wam czasu wysyłamy linki do pięknych piosenek dla dzieci:

    https://www.youtube.com/watch?v=gCoFVxMit4o

    https://www.youtube.com/watch?v=p8Pw2N5pwQ8

    Cudownego dnia wam życzą wasze Panie ze świetlicy Paula Kozłowska, Magdalena Dobrzycka, Marlena OchockaJJJ

 • Witajcie Kochani!!!

  Wiem, że bardzo lubicie malować. Mam dla Was propozycje malowania palcami. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś specjalnego dla siebie. Zobaczycie jak narysować wiele ciekawych rzeczy za pomocą rąk!!!

  Rysowanie na tablicy kredą także może być doskonałą zabawą. Zobaczycie jak w prosty sposób można stworzyć piękne dzieła sztuki. Zaczniemy od pokazania Wam niezwykłych obrazów malowanych palcami. Malowanie nigdy nie było łatwiejsze! Zobaczycie również jak wykonać kolorowy obraz w kilka minut, namalować piękną różę, uroczą rybę i motyla. Pamiętajcie „Trening czyni mistrza!.”

  10 ZABAWNYCH I PROSTYCH ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH DLA ... www.youtube.com › watch

  26 SPRYTNYCH POMYSŁÓW PLASTYCZNYCH - YouTube

   Powodzenia!!!  Magdalena Dobrzycka

   • Dzień Ręcznika

   • Kolejny tydzień zaczyna się niezwykle ciekawie. Czy wiecie, że 25 maja wypada bardzo nietypowe święto, gdyż jest to Dzień Ręcznika. W związku z tym znalazłam dla was bardzoo ciekawą pracę plastyczno-techniczną - ręcznikowe zajączki. Wyglądają bardzo estetycznie, więc można je wykorzystać jako prezent dla najbliższej wam osoby czy też przyjaciela. Jestem ciekawa czy komuś z was uda się takiego zajączka wykonać. Ja spróbuje swoich sił. Możecie zrobić zdjęcie i przesłać na adres pkosmowska@sp2sianow.edu.pl. Zrobimy album ręcznikowych zajączków. Zapraszam do świetnej zabawy smiley Paula Kozłowska wink

 • Mama - jedyna osoba na świecie, która Cię pokochała zanim Cię poznała.
  Dzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich Mam. Data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany. W Polsce obchodzone jest 26 maja.
  Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, warto zatem pomyśleć o prezencie.
  Nie wiecie, co podarować Mamie?
  Każdy z nich można  wykonać własnoręcznie - sprawdźcie, jak łatwo to zrobić!

  27 POMYSŁÓW NA UROCZE KARTKI NA DZIEŃ MATKI
  pltrend.org › 27-pomysly-na-urocze-kartki-na-dzien-m...

  Jak zrobić laurkę na Dzień Mamy z kwiatowym sercem ...

  praceplastyczne.pl › rodzina-emocje › 255-jak-zrobic-lau..

  Jak zrobić laurkę dla mamy? - YouTube

  www.youtube.com › watch

  Najlepszym też prezentem na Dzień Matki będzie wspólne spędzenie czasu. Pamiętacie piosenki które Was uczyłam w świetlicy z okazji Dnia Mamy ? Oto one:

  #spiewajacebrzdace #śpiewającebrzdące #brzdace

  Śpiewające Brzdące - Kocham Cię, Ti Amo, Je T'aime - Piosenki dla dzieci

  #spiewajacebrzdace #śpiewającebrzdące #brzdace
  Śpiewające Brzdące - Jesteś mamo skarbem mym - Piosenki dla dzieci

  Taką formę prezentu mama z pewnością doceni najbardziej. W końcu Mama jest tylko jedna - pamiętajmy o tym i spróbujmy okazać, jak bardzo ją cenimy i kochamy.

   

                                                                                                Magdalena Dobrzycka

   

 • Kochani!                                                          

  Przed nami kolejny tydzień zdalnej edukacji. Znalazłam dla was stronę, która umożliwi wam zwiedzanie przeróżnych instytucji za pomocą wirtualnego spaceru. Będziecie mogli zwiedzić, m.in.: Kopalnię Soli w Wieliczce, Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Krzyżacki w Malborku, Zoo w Warszawie. Strona także udostępnia linki do zagranicznych muzeów i galerii sztuki, np.: w Berlinie, Paryżu czy w Waszyngtonie.

  https://miastodzieci.pl/czytelnia/zwiedzaj-muzea-nie-wychodzac-z-domu-polecane-wirtualne-spacery/?fbclid=IwAR3tFOEiICMF8vD_oZYydKZMc3MT1DxtFGikJpX9hFYS3JG7H39f8f4Fieg  

  Zapraszam was do zwiedzania ciekawych miejsc z całego świata smiley Paula Kozłowska

 • Moi drodzy! Zapraszam Was do eksperymentowania🔭. Poproście osobę dorosłą o pomoc i dobrze się bawcie.Poniżej umieszczam kilka propozycji, które przygotowane zostały przez pracowników Centrum Nauki Kopernik w Warszawie 🌠🌌
  Mam nadzieję, że przyjemnie i ciekawie spędzicie czas. 
   
   
  1️.Dziura w dłoni 🤯
  2️.Lewitujące jajko 🍳
  3️.Magiczny palec 👇
  4️.Żegluj w wannie! ⛵⛵⛵⛵
  5️.Gdaczący kubek 🐔
  Have fun 🎈
  Marlena Ochocka 
 • Kochane dzieci!!!
   Mam dla Was kolejną świetną piosenkę o .. ruchu! Każdy z nas wie jak ważny jest sport, ruch, dobra kondycja! Ćwiczenia, bieganie - sport - jest bardzo ważny dla naszego zdrowia! Dlatego musimy pamiętać o częstym ruchu, zabawie, skokach i podskokach! Nawet jak nam się czasem nie za bardzo chce - poćwiczmy chociaż chwilkę dla zabawy!

  piesio.tv › piosenka-dla-dzieci-o-ruchu-i-sporcie WIELKIE PORUSZENIE Piosenka Dla Dzieci - RUCH TO ZDROWIE
  DUŻY I MAŁY SKOK – @WYGIBASY TV - piosenki dla dzieci - piosenka dla dzieci, dziecięce hity!-YouTube

  Zabawy i ćwiczenia ze Świeżakami - YouTube
  Powodzenia!!!    M. Dobrzycka

 • Kochani! 15 maja jest Dniem Rodziny😁 Poniżej wysyłam link do ciekawej prezentacji zawierającej różne aktywności do rozwiązania. Sprawdźmy ile wiecie na temat związany z rodziną. Czy pamiętacie członków rodziny po angielsku? Czy zgadniecie jaki obrazek ukryty jest w rozsypanych puzzlach? Czy znacie odpowiedzi na wszystkie zagadki ? Aby odpowiedzieć na te i inne pytania zapraszam was do świetnej zabawy! 
  https://view.genial.ly/5ebd279d8e243b0d5a3279b2/guide-dzien-rodziny-swietlicowe-propozycje-aktywnosci

   

  Miłego weekendu z rodziną , Paula Kozłowska 

 • Witajcie !!!

   

               Masy plastyczne do wykonania samodzielnie w domu to doskonały przepis na udaną zabawę zarówno dla dzieci jak i dla całej rodziny.

  Filmiki pokazują jak zrobić mannolinę - prostszy i tańszy zamiennik ciastoliny, piasek kinetyczny - aksamitną masę, z której można lepić babki niczym z piasku i najprostszego glutka - bez użycia boraxu czy kleju i itp.

  Jak zrobić piasek kinetyczny - najlepszy przepis #mamawdomu

  Masy plastyczne z kuchennych składników, bez boraxu i kleju #mamawdomu

  Piankolina - miękka i trzeszcąca masa plastyczna - YouTube
  Ciastolina domowej roboty | o zapachu wiśniowym - YouTube
  5 eksperymentów z wodą #mamawdomu - YouTube

   

                                                                                       Powodzenia !!!

                                                                                       M. Dobrzycka

   • Bajko, gdzie jesteś?

   • A może tak baśń muzyczna? Zapraszam was serdecznie do obejrzenia spektaklu udostępnionego przez Teatr Wielki Opera Narodowa. Tytułowe poszukiwanie bajki jest głównym tematem spektaklu, w którym dziecięca pomysłowość i bezmiar wyobraźni pomaga dorosłym w odnalezieniu radości życia, szczypty magii i czarów w codzienności.

    Postacie takie, jak rycerze, księżniczki i smoki znane są szerokiej publiczności z wielu opowiadań i legend. Zobaczymy je również w spektaklu Bajko, gdzie jesteś? lecz w nieco innej roli… http://vod.teatrwielki.pl/bajko-gdzie-jestes/

    Miłego oglądania:) Paula Kozłowska

 • Moi Drodzy,
  zapraszam Was do wysłuchania aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego
  w Koszalinie. Małgorzata Wiercioch, Katarzyna Ulicka-Pyda, Zeta Dominika Mrozowska i Wojciech Kowalski czytają dla Was wiersz Jana Brzechwy "ZOO".
  Życzę przyjemnego spędzania czasu w zdolnych gronie.
  Marlena Ochocka
   • Wiwat Maj!

   • Kochane Dzieci !!!
    Przed nami bardzo ważne święta państwowe i pomimo tego, że w tym roku nie będziemy ich obchodzić tak uroczyście, jak dotychczas, to nie możemy o nich zapomnieć.

    Jak wygląda godło Polski?
    Co symbolizują czerwień i biel?
    Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią?
    Na
    te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w filmie animowanym. Zapraszam do obejrzenia i zaśpiewania!

 •  

   

  Zachęcam wszystkie dzieci do wykonania wspólnie z rodzicami majowych prac plastycznych, które nie tylko umilą czas spędzony w domu, ale też staną się inspiracją i zachętą do rozmowy o Polsce, naszej fladze i świętach narodowych.
  11 pomysłów na prace plastyczne z Polską w roli głównej ...  inspiracje na kotyliony, wyklejanki, girlandy ...
  Pozdrawiam, Magdalena Dobrzycka

   

 • Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice,
  zapraszam Was do wspólnej podrózy w przepiękne i fascynujące zakątki świata. Podróż ta będzie oczywiście wirtualna, jednak równie interesująca. Nie wychodząc z domu, można zwiedzać i podziwiać najpiękniejsze atrakcje turystyczne. Zapraszam do Zamku Królewskiego w Warszawie, na most Golden Gate🌉 , do Pompejów, Zamku w Malborku i innych niezwykłych miejsc wartych odwiedzenia 🏛🏙🕌🗼🗽💒.
   
   
  Bezpiecznej podróży 👋
  Marlena Ochocka
 • Kochane Dzieci !!! Drodzy Rodzice!!
  W dniu 29 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca.

  Święto zostało ustanowione przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, będącego pod zwierzchnictwem UNESCO. 
  Taniec kształtuje u dzieci pozytywne cechy charakteru takie jak: odwaga, cierpliwość, wytrwałość czy odporność na trud i zmęczenie. Dziecko nabywa umiejętności współpracy w grupie, akceptacji innych dzieci i przede wszystkim samego siebie poprzez pokonywanie własnych, nowo odkrytych barier.
  Należy także wiedzieć, że taniec usprawnia pamięć, spostrzegawczość, orientację, uwagę oraz inteligencję twórczą i ruchową. Ćwiczenia taneczne rozwijają także refleks, koordynację ruchową, spostrzegawczość i uczą dyscypliny.
  Wiem, ze lubicie tańczyć zapraszam na stronę:

  Pozdrawiam,

  Magdalena Dobrzycka

   • 22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI

   • Ziemia to najpiękniejsza z planet, wspólny dom wszystkich ludzi i zwierząt. Dbajmy o nią każdego dnia!!!

     

    Jak obchodzić Dzień Ziemi?

    -Zasadźmy drzewo (może być krzak). Możemy to zrobić w dowolnym miejscu, jednak najlepiej aby zasadzić drzewo blisko miejsca w którym mieszkamy.

    -Zbierzmy makulaturę. Z pewnością mamy jej mnóstwo w domu - stare gazety, papiery, kartonowe pudełka, ulotki, gazetki reklamowe. Uzbieraną makulaturę wyrzućmy do specjalnego kontenera.

    -Pozbierajmy śmieci. Postarajmy się oczyścić ze śmieci jakąkolwiek część ziemi. Może to być nasze podwórko (jeśli jest zaśmiecone) lub jakiś inny teren gdzie zebrało się dużo śmieci.

    -Codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, gaz i energię elektryczną a zużyte baterie wyrzucajmy do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych.

 • Kochane dzieci !

  Wiem, że bardzo lubicie śpiewać. Mam dla Was propozycje piosenki o naszej planecie – ZIEMI. Najwspanialszej planecie na świecie, która jest domem dla ludzi i zwierząt. I MUSI BYĆ BARDZO ZADBANA !

  ,,Ziemia wyspa zielona„jest super melodyjną piosenka dla Was dzieci !

  Zachęcam do śpiewania i słuchania piosenki w domu!!!

   
   
  i jeszcze GRA "Dzień Ziemi" Karoliny Piechoty►

  Zabawy ruchowe:

  -przejście po gałęziach drzew ze skakanek, sznurków.

  -skoki przez kałuże z gazet.                       

  Powodzenia!  
  Magdalena Dobrzycka i Paula Kozłowska

   • Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę,
    dużo radości i wielu pięknych chwil

    Niech te święta będą pełne nadziei i wiary.
     Życzę Wam, Kochani,
    aby te święta wielkanocne
    wniosły do Waszych serc
    wiosenną radość i świeżość,
    pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

 • Co robić z Rodziną podczas Wielkanocy?
  Święta wielkanocne to oczywiście pyszne dania: żurekbarszcz białymazurki i babki wielkanocne, jednak po jedzeniu warto zaangażować całą rodzinę do wspólnej aktywności.

  - Idealnym pomysłem na czas spędzony razem będzie szukanie czekoladowych, wielkanocnych jajek ukrytych przez "Zajączka". Schowaj upominki (wielkanocne jajka) w różnych zakamarkach domu czy mieszkania. Na pewno, każdy ucieszy się z takiej wielkanocnej niespodzianki.

  - Wspólne czytanie i opowiadanie historii nigdy nie wyjdzie z mody !!! Warto znać historię swoich dziadków, rodziców, dalekich cioć i wujków.

   • 12 IV Święto Czekolady

   • Czekolada
    Niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: ciastka, batony czy lody, mydło czy nawet masaż. 
    Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilościach może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu.

    Wiecie jak tańczyć "czekoladę" i zanucić tę piosenkę? Jeżeli nie, to zobaczcie ten teledysk. To prostsze, niż myślicie… CZEKOLADA – Śpiewanki.tv – piosenki dla dzieci śpiewanki ...

    wides.pl › film › czekolada-spiewanki-tv-piosenki-dla-dzieci

 • Moi Drodzy, jak spędzacie czas w okresie kwarantanny? Mam ogromną nadzieję, że bierzecie czynny udział w lekcjach online i propozycjach przygotowanych przez nauczycieli. Ja również mam dla Was propozycję. Pamiętacie piosenkę o Układzie Słonecznym, którą śpiewaliśmy wspólnie na zajęciach?

  Zachęcam do słuchania i śpiewania piosenki w domu. Jest to ciekawa propozycja do poszerzania swojej wiedzy o planetach. Dodatkowo prezentuję Wam piosenki o planetach w języku angielskim i hiszpańskim oraz filmik o naszej planecie Ziemi.
  Bawcie się dobrze i dużo się uśmiechajcie.

  Marlena Ochocka

    

    

 • Zabawa w kuchni razem z Rodzicami.

   

  Niebawem Wielkanoc, więc masa solna  Wam się przyda do tworzenia ozdobnych baranków, zajączków czy pisanek.

  Oto przepis:

  -1 szklanka mąki

  -1 szklanka soli

  -1/2 szklanka wody

  Wykonanie: Dokładnie wymieszaj  składniki .

   

  Masy plastyczne typu slime czy ciastolina to obecnie najmodniejsze ,,zabawki” wśród dzieci. Wszelkie masy można ugniatać, ściskać, lepić czy rozciągać… Oto propozycje:

   

   Mannolina

  Ta masa przypomina ciastolinę. Do jej wykonania potrzebujesz:

  -1 szklanka kaszy manny

  -1/2 szklanki ciepłej wody

  Jeśli chcesz zabarwić masę, dodaj kilka kropli barwnika do wody jeszcze przed zalaniem nią kaszy.

  Wykonanie: Kasze wsyp do miski i zalej ciepłą wodą.

  Zagnieć. Gotowa masa powinna odchodzić od  ręki.

   

   

   Piaskolina

  -4 szklanki mąki pszennej

  -1/2 szklanki oleju

  Wykonanie:

  Dokładnie wymieszaj składniki.

  Masę możesz przechowywać w lodówce w szczelnym zamykanym pojemniku.

   

                                                                             Powodzenia!!!

                                                                             Magdalena Dobrzycka

 • Kochane Dzieci! Drodzy Rodzice/Opiekunowie!
  Zapraszam wszystkich do obejrzenia filmu edukacyjnego wyjaśniającego dzieciom i dorosłym pojęcia związane z pandemią, kwarantanną i z koronawirusem.

   

   • Zabawy na dywanie

   • 1. Naleśniku rozwiń się!!!

    Jeden z ochotników zawijany jest w chustą, (może być też prześcieradło, ręcznik lub koc) w ,,naleśnik”. Zadaniem uczestnika jest samodzielne wydostanie się z chusty. Rodzic  powinien uważać, żeby nie została zawinięta głowa ochotnika. Zabawa przeznaczona dla dzieci i dorosłych.

    2. Poruszanie się w rytm muzyki.

    Rodzic włącza muzykę. Uczestnicy poruszają chustką, (kocem) w zależności od nastroju utworu. Mogą to być spokojne fragmenty muzyki klasycznej, jak i szybkie utwory współczesnej kultury.

    3. Kolorowy twister

    Potrzebny koc kolorowy, ręcznik lub kilka złożonych ręczników w różnych kolorach. Dzieci dotykają koloru określoną częścią ciała wymienioną przez rodzica lub dziecko. Np. prawa ręka na kolor zielony, lewa noga na kolor biały.

    4. Sztorm na morzu

    Najprostsza zabawa polegająca na dowolnym poruszaniu chustką, kocem lub prześcieradłem. Energia jaką wkładają dzieci w tę czynność powoduje wspaniały efekt wzburzonego morza.

    Życzę wspaniałej zabawy !!!

    Powodzenia !

    Magdalena Dobrzycka