• "Stowrzenie EkoOgrodu w Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie" - tak nazywa się zadanie, które sobie postawiliśmy jesienią 2023 roku.
          Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz pragramom i pomysłom  edukcyjnym nauczycieli naszej szkoły teren zielony wokół szkoły znacznie się wzbogacił. Dotacja WFOSiGW w Szczecinie
          w kwocie  116 027,41 zł oraz wkład własny Gminy Sianów 17 860,34 zł. umożliwiły wykonanie szeregu prac i zakup wyposażenia.
          Teren zielon szkoły do umożliwienia obecnie prowadzenia zajęć przyrodniczych, biologii
          i geografii, organizację miejsca całorocznych obserwacji fenologicznych. Odnowiona została ścieżka wzdłuż której ustawione są punkty edukacyjne w postaci plansz, gier przyrodniczych i zagadek.
          Stworzono klomb dla obserwacji wzrostu i kwitnienia roślin ozdobnych
          Powstły stanowiska do eksperymentów przyrodniczych i obserwacji.
          W ramach działań edukacyjnych będą prowadzone zajęcia przyrodnicze i ekologiczne skierowane zarówno do dzieci i uczniów. Zostaną zorganizowane konkursy i spotkania.