• eTwinning – europejski projekt w naszej szkole

• W październiku nasza szkoła dołączyła do projektu eTwinning promującego współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych, oferujących wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły
        w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin  krótko
        i długoterminowe partnerstwa.

Współtworzymy projekt pt. “No Barriers for eTwinners” (Żadnych barier dla eTwinnerów) ze szkołami z Chorwacji, Turcji, Polski, Włoch, Szwecji, Rumuni, Słowacji, Francji oraz Portugali. Język angielski jest wykorzystywany do bezpośredniej komunikacji z naszymi partnerami.

• Kolejne spotkanie w ramach programu eTwinning za nami

Klasa 6a ponownie uczestniczyła w dwuczęściowym spotkaniu online na platformie Zoom z uczniami i nauczycielami z Turcji
    (z miejscowości Izmir oraz  Kayseri). Pani dyrektor Katarzyna Budnik również dołączyła nas dołączyła i powiedziała kilka słów
    o sobie w j. angielskim. Podczas pierwszej części spotkania uczniowie mieli możliwość przedstawienia się i poznania zainteresowań uczniów z innego kraju. Minecraft, gotowanie, j. angielski, zwierzęta, uprawianie sportów okazały się uniwersalne bez względu na miejsce zamieszkania.
    W drugiej części lekcji uczniowie utrwalali zastosowanie i budowę II stopnia przymiotników. Nauczyciele przygotowali zadania
    i ćwiczenia do wykonania oraz quiz sprawdzający wiedzę uczniów.
    Było to bardzo motywujące i ekscytujące spotkanie. Cieszę się, że uczniowie chętnie uczestniczą w projektowych zajęciach,
    są odważni i przełamują swoje bariery.

Thank you very much.

Poniżej umieszczam materiały z naszego spotkania:

• Uczniowie klasy 6a mieli kolejną możliwość zaprezentowania swoich językowych umiejętności w ramach projektu eTwinning 'No Barriers For eTwinners'. 17 grudnia lekcja języka angielskiego odbyła się na Zoomie z udziałem uczniów z dwóch tureckich szkół oraz pani dyrektor Katarzyny Budnik. Nasi uczniowie i uczennice jak również pani dyrektor przedstawili się w j. angielskim oraz zaprezentowali kilka zdań o Polsce. Jestem Wam bardzo wdzięczna za zaangażowanie i niezwykle z Was dumna. Nauczyciele przygotowali zadania dla wszystkich. Wykonywaliśmy quiz dotyczący wiedzy o  Polsce i Turcji, dowiedzieliśmy się jakie wyrazy brzmią podobnie w obu językach oraz oglądaliśmy krótki film i odpowiadaliśmy na umieszczone w nim pytania.
    Bawiliśmy się przy tym doskonale.
    Zapraszam do obejrzenia prezentacji:
    Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania online z naszymi partnerami.
    Thank you very much my lovely Students.

I wish you all the best.

Marlena Ochocka
  • W piątek 20 listopada chętni uczniowie z klasy 6a wraz z nauczycielem j. angielskiego panią Marleną Ochocką wzięli udział w pierwszym projektowym spotkaniu online na platformie Zoom. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie
    z dwóch szkół z Turcji. Nauczyciele zaprezentowali krótko swoje kraje a uczniowie powiedzieli w języku angielskim kilka zdań o sobie i mimo stresu poradzili sobie doskonale. Dodatkowo uczniowie z Turcji próbowali wymówić kilka wyrazów w  języku polskim a nasi uczniowie w języku tureckim.  Dobrze się bawiliśmy i przyjemnie spędziliśmy wspólnie czas.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie przez chętnych uczniów interaktywnych gier na platformie www.learningapps.org
    i przesłanie ich do naszych projektowych partnerów.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania online.