• Siódmoklasiści w Gdyni

• 6 marca uczniowie klas siódmych wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Zwiedzili tam bardzo ciekawe Muzeum Emigracji, gdzie mogli prześledzić kierunki i sposoby emigracji Polaków na przestrzeni stuleci. Przespacerowali się także Skwerem Kościuszki, przy którym przycumowane są m.in. polskie żaglowce - Dar Pomorza i Dar Młodzieży.

tekst i foto. Alicja Kiedrowska

• Matematyka o świcie

• Lekcja matematyki bywa bardzo mecząca, szczególnie o świcie, zimą, na szkolnym boisku,
          w biegu. Prędkość, której nabraliśmy w krótkim czasie pozwoliła nam pokonać, nabrać dystansu do trudnego tematu ;)  Prędkość, droga, czas...
          Niezawodna 6b. Oni lubią być w ruchu.

• Matematyka po kątach

• Klasa 5b polubiła kąty. Nie chodzi oczywiście o te, w których czasami zamieszkują pajęczaki
          ale o te, które powstają między trzema prostymi. Dzisiaj mogliśmy pobawić się w znadywanie tych samych kątów.
          Taka lekcja bez liczenia jest naprawdę odprężająca.

• Lekcje o przedsiębiorczości w kl. 1b, 2a i 3b

• Dnia 15 stycznia 2020 roku przyjechała do nas pani z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przeprowadziła zajęcia z zakresu przedsiębiorczości. Dowiedzieliśmy się, że ważne jest oszczędzanie pieniędzy na każdym etapie życia i na przyszłą emeryturę trzeba zapracować. Na koniec spotkania otrzymaliśmy gadżety z logo ZUS.

• WOŚP - gramy!

• Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole działał bardzo sprawnie-dołączyliśmy nasze serca do wielkiej i szczytnej akcji. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WOŚP - gramy!.

• Apel "nagrodowy"

• W środę, 18 grudnia odbył się apel, na którym podsumowano udział uczniów w różnych konkursach. Obok laureatów konkursów plastycznych organizowanych przez Straż Pożarną czy Gminnego Konkursu "Ekologiczna choinka" swoje nagrody odebrali laureaci konkursów przedmiotowych.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

• Świąteczne warsztaty 1b w Dziennym Domu Seniora.

• 10 grudnia klasa 1b wybrała się na warsztaty świąteczne do Dziennego Domu Seniora.
          Dzieci razem z seniorami wykonały ozdoby świąteczne na choinkę. Pracę umilali sobie śpiewając kolędy i pastorałki. Po wykonanej pracy przyszedł czas na słodki poczęstunek.
          Miłe spotkanie zakończyło się wspólną fotografią na pamiątkę.

• Mikołajkowy wyjazd do Teatru Lalki w Słupsku

• Dnia 6 grudnia klasy 1-3 wybrały się do Teatru Lalek Tęcza w Słupsku na spektakl pt.: "O trzech zaklętych królewnach czyli opowieści rozbójników". Wesołe i zabawne scenki przedstawienia wprawiły dzieci w wyśmienity nastrój. Po powrocie do szkoły czekały na wszystkie grzeczne dzieci kalendarze adwentowe pozostawione pod choinką przez zapracowanego Mikołaja.

• Mikołajki w 8B

• Ostatnie Mikołajki w SP2 klasa 8b spędziła na lodowisku. Było ślisko,słodko i bardzo miło.

Elżbieta Missok

• Lekcja o lokatach w klasie 1B

• W dniu 4 grudnia 2019 roku uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w lekcji o oszczędzaniu i zakładaniu lokat w banku. Przyjechały panie z banku PKO BP, które w zrozumiały sposób przybliżyły dzieciom pracę instytucji bankowej. Uczniowie mieli okazję obliczyć ratę oszczędności w książeczce oszczędnościowej dla wybranych produktów oraz uczestniczyli w quizie nt. usług bankowych. Za prawidłowe odpowiedzi zostali nagrodzeni gadżetami z logo banku. Kilkoro uczniów otrzymało hasła i loginy do oszczędzania internetowego w PKO BP.
          Na pamiątkę wszyscy zrobili wspólne zdjęcie.

• Zdjęcia szkolne

• W poniedziałek i wtorek fotograf w szkole uwieczniał nas na zdjęciach.
          Klasa 6a pozowała zawodowo.
          Tak rzadko wywołujemy zdjęcia, a to taka cudowna pamiątka.

• Andrzejki w klasach 1 - 3

• 29 listopada 2019 roku klasy młodsze naszej szkoły uczestniczyły w zabawie andrzejkowej. Dzieci bawiły się przy dźwiękach muzyki, poczęstunku i wróżbach. Wróżki z SU 1-4 odwiedziły bawiących się w swoich salach uczniów klas 1-3 oraz dzieci z zerówki. Z ogromnym zaangażowaniem wróżyły przyszłość zarówno dzieciom jak i nauczycielom. Każda klasa 1-3 miała również możliwość skorzystać z Domu Czarownic przygotowanego specjalnie dla młodszych kolegów przez SU klas 5-8. Wszyscy bawili się znakomicie.

• Konkurs kuratoryjny

• Jak co roku uczniowie z klas siódmych i ósmych biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W ostatnich dniach najlepsi wyłonieni w wyniku szkolnych eliminacji zmagali się
          z trudnymi testami w etapach rejonowych. Na zdjęciach Karol z 8a i Jakub z 8b przed Konkursem Historycznym, który miał miejsce w II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie.
          Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Alicja Kiedrowska

• Oswajamy ułamki

• Jak sprawiedliwie podzielić 2 jabłka na 5 osób? Co ukrywa ułamek,, łobuz"? Jak zaszyfrować liczbę całkowitą? To problemy, które klasa 5b ma już za sobą. Ułamki są fajne.
          Można się nimi świetnie bawić.

• Remont według 6a

• Ostatnie lekcje matematyki klasa 6a spędziła na sporządzeniu kosztorysu remontu podłóg
          w różnych pomieszczeniach szkoły. Zaplanowali m.in. renowację w łazienkach, gabinecie pani pedagog czy gabinecie pielęgniarki. Najlepsze projektu stworzyli chłopcy.
          Spokojnie mogą służyć pomocą naszym panom konserwatorom.