17 grudnia 2021 r. uczennice naszej szkoły w towarzystwie uczniów harcerzy kwestowały na terenie placówki w ramach gminnej akcji charytatywnej "Dziewczynki z zapałkami". Dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się do zbiórki.
Anna Wrońska
17 grudnia 2021 r. uczennice naszej szkoły w towarzystwie uczniów harcerzy kwestowały na terenie placówki w ramach gminnej akcji charytatywnej "Dziewczynki z zapałkami". Dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się do zbiórki.
Anna Wrońska
W tym roku już po raz piąty, odbył Gminny Konkurs Ekologiczna Choinka. Zadaniem konkursowym było wykonanie choinki z wykorzystaniem naturalnych materiałów lub nieużytków, takich jak opakowania plastikowe, papierowe, nakrętki, druciki i tym podobne odpady. Głównym celem konkursu jest od lat wzmacnianie wśród dzieci naszej gminy świadomości ekologicznej oraz krzewienie tradycji bożonarodzeniowych. Ze względu na szczególną sytuację pandemiczną, w tym roku konkurs nieco zmienił swoja formułę, część końcowa odbyła się w internecie. Wszystkie nadesłane zdjęcia choinek przedstawiały wspaniałe wytwory wykonane własnoręcznie przez uczniów gminnych szkół.
Jury w składzie: Pani Katarzyna Budnik - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie; Pani Alicja Rajca - przedstawiciel Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy i Miasta Sianów oraz przedstawiciel Rady Rodziców; Pani Małgorzata Siwiela - nauczycielka, organizatorka konkursu, wyłoniło następujących laureatów tegorocznej edycji:
W kategorii wiekowej 0 - III 1. Martynę Wysocką (grupa Biedronki SP nr 2 w Sianowie) 2. Jolantę Kołakowską (klasa III SP w Dąbrowie) 3. Tomasza Zielińskiego (klasa I b SP nr 2 w Sianowie) 4. Magdalenę Siwek (klasa III b SP nr 2 w Sianowie) 5. Jana Sobczyka (klasa I a SP nr 2 w Sianowie ) 6. Maję Czupryniak (klasa 0 SP w Dąbrowie) 7.Hannę Czupryniak (klasa II SP w Dąbrowie) 8. Emilię Ścieszko (Czupryniak (klasa 0 SP w Dąbrowie) oraz 9. Jakuba Staszek (klasa 0 SP nr 2 w Sianowie).
W kategorii wiekowej IV - VIII: 1. Zuzannę Braun - Ratze (klasa VII c SP nr 2 w Sianowie) oraz 2 Jakuba Zielińskiego (klasa VI a SP nr 2 w Sianowie).
Wszystkim autorom przepięknych choinek serdecznie gratulujemy, życząc dalszych artystycznych sukcesów. Zapraszamy za rok! Wspaniałych Świat Bożego Narodzenia oraz samych szczęśliwych dni w Nowym Roku 2022! (zdjęcia zwysięskich choinek i ich twórców w zakładce "abum fotograficzny")
Małgorzata Siwiela
I miejsce: Bartosz J., klasa 3a; Wiktoria W., klasa 8c;
II miejsce: Adam W., klasa 2a; Patrycja N., klasa 8c;
III miejsce: Kamil N., klasa 2a; Wojciech W., klasa 5a;
Wyróżnienia: Magdalena S., klasa 3b; Karol Ch., klasa 3b.
Dziękujemy za udział i wszystkim serdecznie gratulujemy!
A. Kulesza, J. Moskwa
Mikołaj w świetlicy to już tradycja. Dzieci bawiły się, śpiewały piosenki świąteczne, pisały listy do św. Mikołaja.... Obiecały być grzeczne i pomagać rodzicom. Za pracę dostały słodki upominek od Mikołaja.
Magdalena Dobrzycka
W ten zbliżający się magiczny czas wspólnie z całym oddziałem przedszkolnym SP2 Sianów braliśmy udział w akcji dla DKMS. Przygotowaliśmy piękne kartki świąteczne dla dzieci, które w tym roku święta spędzą na oddziałach szpitalnych. Mamy nadzieję że chociaż tak będą mogły poczuć magię tych zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy małym wojownikom dużo zdrówka.
Karolina Kępa
Przez cały październik w naszej szkole zbierana była karma, koce i zabawki dla zwierząt.
Dwa zapakowane po brzegi samochody pojechały do schroniska w Koszalinie.
Na zdjęciach widać ilość podarowanych artykułów. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom
i przedszkolakom za udział w akcji.
Opiekunowie akcji: Tomasz Woźniak, Małgorzata Placek, Małgorzata Oleśkiewicz,
Renata Pomian, Anna Wrońska.
Klasa 1 a rozpoczęła dziś realizację zadań z kalendarza adwentowego, który wykonała dla dzieci wychowawczyni. Pierwsze żądanie polegało na napisaniu listu do Mikołaja.
Zadanie wykonane. (zdjęcia dostępne w albumie w zakładce "Z życia szkoły")
Małgorzata Siwiela
Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję: "BohaterON - włącz historię!".
Na godzinach wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia przybliżające uczniom tematykę Powstania Warszawskiego i bohaterstwa jego uczestników. Klasa 6a wykonała również kartki z życzeniami dla powstańca warszawskiego zamieszkującego w naszym mieście - Aleksandra Kaczorowskiego.
Alicja Kiedrowska
Klasa 2b uczyła się współpracy oraz tworzenia opisu owoców.
Wychowawca: Joanna Moskwa
Klasa 2b długo się zastanawiała, czy warzywa są tylko do zjedzenia. Okazało się, że z warzyw można nawet stworzyć słonia. Nie jeden słoń mógłby pozazdrościć urody warzywnym słoniom.
Wychowawca: Joanna Moskwa
Uczniowie klasy 2b wybrali się na warsztaty do pizzerii. Uczyli się samodzielnego wyrabiania ciasta – co wbrew pozorom okazało się niełatwym wyzwaniem oraz uzbrajali swoją pizze. Na koniec było to, co wszyscy lubią najbardziej, czyli zjadali pizze.
Wychowawca: Joanna Moskwa
22 października uczniowie z klas 2a i 2b wybrali się do kina na film „Rodzinka rządzi”.
Wychowawcy: Aleksandra Kulesza i Joanna Moskwa
W poniedziałek, 25 października w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet czytelników. Uczniowie Pani Małgorzaty Siwiela i Pani Moniki Bochra zapoznali się z księgozbiorem biblioteki przeznaczonym dla młodszych czytelników, poznali zasady wypożyczania książek i zasady zachowania się w czytelni.
Dzieci przyrzekły, że będą dobrymi czytelnikami i będą dbać o książki.
27 października uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami wybrali się do Biblioteki w Sianowie na spotkanie z pisarką panią Joanną Jagiełło. Pani Joanna podzieliła się z dziećmi swoimi wspomnieniami z lat dzieciństwa. Z ogromnym entuzjazmem opowiadała o tym, że na co dzień zajmuje się tym, co kocha najbardziej, czyli pisaniem książek dla młodzieży i dzieci. Zdradziła też sekrety powstania niektórych pozycji książkowych. Z nieukrywaną ciekawością wszyscy słuchali gościa i zadawali pytania. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały informatory o utworach pani Joanny z autografami gościa oraz osobisty wpis autorki do książki, która trafiła na półki szkolnej biblioteki.
Beata Matlęga
"Wdzięczność nasza bez granic" to tytuł przedstawienia przygotowanego przez piątoklasistów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie zaprosili pracowników szkoły i swoich kolegów w niezwykłą podróż. Odwiedzono Hawaje, gdzie można było podziwiać występ młodych tancerzy, Paryż, w którym zaprezentowano najnowszą kolekcję mody nauczycielskiej, festiwal w Sopocie, na którym piątoklasiści pokazali swoje umiejętności wokalne i w końcu Los Angeles, gdzie na gali oskarowej wręczono statuetki dyrekcji i pracownikom obsługi. Występ zakończyły piękne życzenia - zarówno wyrecytowane jak i wyśpiewane. Przedstwaienie na pewno na długo pozostanie w pamięci publiczności.
Uroczystość została przygotowana przez panie Iwonę Marciniak, Alicję Kiedrowską, Joannę Drejską, Annę Jesionowską wraz z uczennicami klasy 8a.
Uczniowie klasy 7a i 7b ponownie wybrali się do stolicy Wielkopolski, aby uczestniczyć w meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań – Wisła Płock. Piłkarze Kolejorza stanęli na wysokości zadania i pokonali płocczan 4:1. Lech Poznań odniósł już ósme zwycięstwo i pozostaje w fotelu lidera. Przy Bułgarskiej Kolejorza wspierało ponad 20 tysięcy fanów.
Kolejny wyjazd zaplanowany jest na rundę wiosenną, zatem stay tuned.
Hej Lech!
Marlena Ochocka
Miło nam donieść, że uczniowie naszej szkoły Oliwia Kulesza i Wiktor Szymański zostali Wicemistrzami XX Edycji Powiatowego Konkursu Mistrz Pięknego Czytania.
W konkursie wzięli udział ponadto: Robert Kidacki, Milena Waleńska, Julia Jacewicz, Kajetan Jękot, Aleksandra Kujko, Katarzyna Kujko oraz Kornelia Jękot. Wszyscy otrzymali piękne nagrody. Do czytania w tym roku organizatorzy konkursu wybrali dobrze zaną nam historię Alana Aleksandra Milne "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka".
Uczestnikom konkursu i wicemistrzom serdecznie gratulujemy!
Uczniowie z klas czwartych podczas lekcji historii w terenie zapoznali się bliżej z historią naszego miasta i regionu. Spacer po Sianowie pozwolił im spojrzeć na nasze miasto z trochę innej perspektywy. Odwiedzenie poniemieckiego cmentarza w Gorzycy uświadomiło, że nie zawsze Polacy byli gospodarzami tych ziem.
Alicja Kiedrowska
W piątek, 1 października klasa 5b udała się na spotkanie z pisarką Joanną Fabicką autorką książek dla dzieci. Pani Joanna opowiadała o swojej twórczości, przeczytała fragmenty niektórych utworów. Zapoznała również uczniów z książką pt. „Wszystkie kolory świata” - zbiorem 20 opowiadań dla dzieci i młodzieży, stworzonych z jej inicjatywy i całkowicie charytatywnie przez grupę 43 cenionych pisarek, pisarzy, ilustratorek i ilustratorów, jako gest solidarności i wsparcia dzieci i młodzieży narażonych na dyskryminację ze względu na różnego rodzaju odmienność.
Alicja Kiedrowska
Książka z pamiątkowym wpisem autorki została podarowana szkolnej biblitece.
Uczniowie klasy 7a i 7b wybrali się 17 września na spotkanie 8. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań - Wisła Kraków. Mecz był niezwykle emocjonujący. Kolejorz pokonał Wisłę 5:0. Bawiliśmy się doskonale, głośno dopingowaliśmy drużynę z Poznania i przywieźliśmy ze sobą mnóstwo pozytywnej energii. Dziękuję uczestnikom wyjazdu za to, że dali się ponieść stadionowej atmosferze i przeżywali mecz jak prawdziwi fani.
Marlena Ochocka Hej Lech!
Powered by aSc EduPage