• Uratowali Księżyc
    • Uratowali Księżyc

    • Klasa 2a na zajęciach j. angielskiego ratowała Księżyc. Uczniowie obejrzeli i odegrali historyjkę "The moon is in the river" wcielając się w role zwierząt. Następnie ułożyli karty obrazkowe dotyczące opowiadania w odpowieniej kolejności oraz wykonali zadania związane z opowiadaniem na tablicy interaktywnej.

      

     Thank you very much.
     Marlena Ochocka

   • Dzień Pizzy po angielsku
    • Dzień Pizzy po angielsku

    • Dzień Pizzy przypada na 9 lutego, jednak w klasie 2a odbył się w tym tygodniu. Uczniowie poznali nazwy składników, które można umieścić na pizzy. Dodatkowo zagrali w grę memory, która utrwalała poznane słownictwo oraz wykonali swoją pyszną pizzę.

     Thank you.
     Marlena Ochocka

   • Czytelnicy w 4a
    • Czytelnicy w 4a

    • Uczniowie klasy 4a zakończyli prace nad całorocznym zadaniem czytelniczym. Wykonali piękne Albumy książek, które przeczytali i zachęcają innych, by po nie sięgnęli. Polecają książki o zwierzętach, klasyczne baśnie i legendy oraz wiele różnych interesujących nowości. 

     Nie brakowało im pomysłów na własnoręcznie wykonane różnymi technikami kart z ciekawostkami o książkach i ich autorach, ilustracjami i streszczeniami, ale bez zdradzania szczegółów. Pod kierunkiem wychowawczyni pani Iwony Marciniak wykonali ozdobne okładki z informacji o autorach rekomendacji. 

     Barbara Prondzińska

    • Matematyka na śniegu

    • Zimową, piękną aurę można wspaniale wykorzystać do zabaw na śniegu z matematyką. Uczniowie klasy 6b otrzymali zadanie domowe, aby wydeptać w śnieżnym puchu wzory na pola figur. Niektórzy wytoczyli kule i powstały piękne bałwany. Przyjemne z pożytecznym. 

      

   • Pasowanie na Czytelnika
    • Pasowanie na Czytelnika

    • W poniedziałek, 2 listopada uczniowie z klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci wzięły udział w specjalnie zorganizowanych dla nich zajęciach. Spróbowały pisać gęsim piórem, dowiedziały się czym jest exlibris, wypożyczyły lekturę. Nowi czytelnicy obiecali dużo czytać i zawsze dbać o książki.

     "My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać,
     krzywdy zrobić im nie damy!"

    • Arcymistrz Mnożenia

    • Uczniowie klas 4, 5 i 6 przystąpili do Internetowego konkursu matematyczno-logicznego Arcymistrz Mnożenia organizowanego w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Do pierwszego etapu, który trwał trzy dni, zakwalifikowało się 14 uczniów w dwóch kategoriach: ALFA i BETA. Uczniowie rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne.

     Do finału w kategorii Alfa zakwalifikowali się Zuzanna Kępa – uczennica klasy 4 b  i Michał Kozłowski w kategorii Beta z klasy 5 a. Obydwoje z sukcesem ukończyli konkurs, uzyskując maksymalną liczbę punktów.

                                                                                                                            Gratulujemy!!!

                                                                                       Opiekunowie: Iwona Marciniak i Wanda Gargas

   • Święto Edukacji Narodowej
    • Święto Edukacji Narodowej

    • Każdemu uczniowi radość się udziela, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela. Z okazji tego zaszczytnego Święta niech każda buzia będzie uśmiechnięta. Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy. Życzenia szczere, prawdziwe
     z uczniowskich serc płynące jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

                                               Życzą: dzieci ze świetlicy.

   • Święto Edukacji Narodowej
    • Święto Edukacji Narodowej

    • We wtorek, 13 października społeczność uczniowska uczestniczyła w uroczystym apelu przygotowanym z okazji święta nauczycieli i pracowników oświaty. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 5a wraz ze swoim wychowawcą, panem Tomaszem Woźniakiem. Aktorzy w zabawny sposób zilustrowali codzienność szkolną - charakterystyczne typy uczniowskie oraz nauczycielskie. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, brawom nie było końca.

    • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 10. edycję obchodziliśmy 2 października 2020 r. W tym roku do akcji zgłosiło się 5 239 szkół! – i my, SP2 też. (mimo nietypowej sytuacji – koronowirusa).

     Uczniowie wszystkich klas 4-8 przez cały tydzień ćwiczyli tabliczkę mnożenia na kartkach, na komputerach w programach edukacyjnych.

     I w końcu, po angażujących przygotowaniach (które były przede wszystkim świetną zabawą!), w piątek odbył się finał (tym razem każda klasa osobno).

     Uczniowie klas 1-3 wykonywali działania matematyczne i kolorowali różne karty pracy przygotowane przez głównego organizatora.

     Uczniowie klas 4-6 swoje umiejętności sprawdzali za pomocą Magicznych Liczb i Kart Matematycznych Grabowskiego. Grali w gry: “Zgadnij, jaką jestem liczbą”, “Czarne czy czerwone”, “Sokole oko”, “Szeryf” czy “Ekspres”. W trakcie ŚDTM uczestnicy wybierali również losy z tabliczką mnożenia o różnym stopniu trudności oraz w programie matzoo.pl podawali na czas wyniki tabliczki mnożenia.

     Emocjom nie było końca, każdy starał się wypaść jak najlepiej. Za swoją wiedzę zdobywali Mądre Sówki, a najlepsi z najlepszych tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

     10 edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia była okazją dla uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

     Ale to nie wszystko.

     W ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zorganizowany został internetowy konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA. Zadania konkursowe to: łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.

     I ETAP - eliminacje – odbywają się 5-7.10.2020 r. Czekamy z niecierpliwością na wyniki naszych uczniów, nauczycieli i rodziców.

     Koordynatorzy:
     Iwona Marciniak
     Beata Matlęga
     Wanda Gargas

   • Sąd nad Balladyną
    • Sąd nad Balladyną

    • W ramach akcji Narodowe Czytanie, uczniowie klasy 8a, pod kierunkiem Igora Szymańskiego na lekcji języka polskiego 4.09.20 r., przygotowali inscenizację pod tytułem "Sąd nad Balladyną". W surowej atmosferze rozpraw sądowych, w poważnych, nie znoszących zbędnych emocji wywodach prawnych przedstawiono dowody zbrodni Balladyny. Oskarżyciel (M. Chołuj), obrońca (J. Gruszczyńska), członkowie ławy przysięgłych (N. Banasiak, M. Michenka, K. Łojewski), protokolant (E.Ładyko) a nawet Juliusz Słowacki (F. Horbowy) obecny na sali rozpraw wśród dużej grupy zainteresowanych z uwagą śledzili wystąpienia uczestników. Wszyscy wsłuchiwali się w werdykty sędziego. Był to spektakl, pełen emocji, które musieliśmy ukrywać, bo sędzia (I. Szymański), surowo upominał i groził karami za zakłócanie powagi rozprawy.
     W ten ciekawy sposób uczniowie poznali losy Balladyny. Należy dodać, że przedstawienie powstało w ekspresowym tempie i bez prób GRATULACJE.
     Barbara Prondzińska

     Narodowe Czytanie - to akcja, w której biorą udział wszyscy uczniowie. Młodsi kolorują portrety lub tworzą karykatury, inni czytają.

    • Matematyka w klasie 7a

    • Siedząc wewnątrz prostopadłościanu (klasy) stworzyliśmy szkielety graniastosłupów prawidłowych. Nowy rok szkolny przywitaliśmy w 7a geometrią przestrzenną.