Mikołajki w 7B odbyły sie tradycyjnie w Kręgielni... Były upominki, słodkości i bardzo dużo dobrej, wspólnej zabawy. Lubimy ze sobą być. To był udany dzień.
Elżbieta Missok
Mikołajki w 7B odbyły sie tradycyjnie w Kręgielni... Były upominki, słodkości i bardzo dużo dobrej, wspólnej zabawy. Lubimy ze sobą być. To był udany dzień.
Elżbieta Missok
Lekcja historii dla klas 6 i 7 tym razem odbyła się w mroźnym Gdańsku. Muzeum II Wojny Światowej zrobiło na nas wyjątkowe wrażenie. Zajęcia w warsztatowe i opowieści przewodników, wzbudziły duże zainteresowanie. Warto odwiedzić to miejsce.
Elżbieta Missok
Drony i drukarki 3D były tematem zajęć w Politechnice Koszalińskiej, na które pojechały klasy 7 b i 7 a. Lekcja była ciekawa i mamy nadzieję, że będą kolejne.
Elżbieta Missok
6 grudnia - na ten dzień czeka każde dziecko, bo miło jest dostawać prezenty.
Najgrzeczniejsze dzieci, które zgromadziły się w hali sportowej odwiedzili mili goście - Mikołaj
z pomocnikiem Wiceburmistrzem Gminy i Miasta Sianów Panem Marcinem Posmykiem. Goście przynieśli ze sobą worek pełen słodkości. Spotkanie było okazją do rozmów
o właściwym zachowaniu i prezentach oraz okazją do wspólnego śpiewu.
Dziękujemy wszystkim Mikołajom!
Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze!
Piątkową zabawę andrzejkową zorganizowali wychowawcy wspólnie z wychowankami.
W niektórych klasach była dyskoteka, w innych suto zastawiony stół. Wszędzie można było powróżyć i wszędzie panowała wesoła atmosfera. Szkolnej zabawie towarzyszył Dom Wróżb przygotowany przez Samorząd Uczniowski.
Wszystkim życzymy spełnienia dobrych i miłych wróżb!
W środę, 28 listopada naszą szkołą zawładnęła Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU.
Na Akademię złożyło się pięć stref aktywności dzieci. Były to:
1. Strefa bezpiecznego ruchu i rozrywki
2. Strefa teatru
3. Strefa pierwszej pomocy
4. Strefa bezpiecznego dorastania
5. Bezpieczna sztafeta dla klas V
Uczniowie mieli świetną okazję poznania lub przypomnienia sobie wraz z policjantami zasad ruchu drogowego,
okazję do omówienia niebezpieczeństw jakie kryje za sobą brawura na drodze. Dużą atrakcją okazała się możliwość zrobienia sobie zdjęcia stanowiącego pamiątkę udziału w Akademii. W strefie teatru uczniowie po obejrzeniu sztuki "Magiczne drzwi" aktywnie włączyli się do omówienia problemów takich jak: stawianie granic, łamanie reguł, asertywność, szukanie mocnych przeżyć, bezpieczeństwo w domu i na ulicy. W kolejnej strefie zajęcia prowadził ratownik medyczny, który uczył zasad radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, przeprowadzania resuscytacji krążeniowooddechowej oraz innych form udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie zajęcia były ciekawie prowadzone i wyposażyły naszych uczniów w wiedzę
i umiejętności bardzo potrzebne w codziennym życiu.
W poniedziałek, 26 listopada w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Historyczny. Uczestniczyli w nim reprezentanci szkół gminy i miasta Sianów: SP w Dąbrowie, SP w Suchej Koszalińskiej, SP1 i SP2 w Sianowie. Uczniowie zmagali się z wieloma zadaniami. Jednym z nich była prezentacja plakatu z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. Ostatecznie wygrała nasza drużyna w składzie - Wiktoria Panasiuk 7a, Jakub Baran 7b, Mateusz Górecki 8b. GRATULUJEMY!
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 0 – VIII do udziału w konkursie na najpiękniejszą choinkę z materiałów ekologicznych lub surowców wtórnych.
Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować choinkę z materiałów ekologicznych (szyszki, zboża, pióra, gałązki, liście, makaron itp.) lub z tworzyw wykorzystywanych
w recyklingu (opakowania po produktach spożywczych, papier, tektura, butelki PET, plastikowe korki, itp.).
Technika wykonaniai rozmiar pracy są dowolne. Dopuszcza się pomoc opiekuna w wykonaniu pracy.
Kryteria oceny:
– oryginalność doboru materiałów,
– nawiązanie do tradycji bożonarodzeniowej,
– staranność i estetyka wykonania pracy,
– pomysłowość, nowatorstwo,
– nakład włożonej pracy.
Prace będą rozpatrywane w dwóch kategoriach:
I KATEGORIA WIEKOWA - klasy O – IV
II KATEGORIA WIEKOWA – klasy V – VIII.
Prace oddajemy do 14 grudnia do pani Małgorzaty Siwiela
Rozstrzygnięcie 16 grudnia!
REGULAMIN KONKURSU DOSTĘPNY NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY (niżej)
ORAZ U ORGANIZATORKI p. Małgorzaty Siwiela
Powodzenia!
W dniach 15 - 16 listopada, uczniowie klas ósmych realizujący projekt edukacyjny „Historia – świadek dziejów, źródło prawdy, życia i pamięci mieszkańców Gminy i Miasta Sianów” udali się na wycieczkę do Gdańska. Celem wycieczki było między innymi Europejskie Centrum Solidarności i wystawa dedykowana historii Solidarności - pierwszego niezależnego związku zawodowego w Polsce. Drugiego dnia uczniowie wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Muzeum II Wojny Światowej. Wizyta w pięknym grodzie Neptuna nie mogła obyć się bez wizyty na Westerplatte oraz spaceru po Starówce.
Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu Święta 11 Listopada były niezwykle podniosłe również w Sianowie. Po mszy świętej za Ojczyznę udaliśmy się do Parku Miejskiego, gdzie licznie zgromadzeni mieszkańcy Sianowa i okolic, władze miasta
i gminy, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Po krótkiej, niezwykle wzruszającej części artystycznej złożyliśmy wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę. Potem udaliśmy się do hali sportowej przy naszej szkole, gdzie w świetle reflektorów, na profesjonalnej scenie wystąpił Szkolny Teatr "Kredka" ze spektaklem "Legenda o początkach państwa Lechitów".
Udział w gminnych uroczystościach obchodów 100 Lat Niepodległej Polski były kulminacyjnym momentem szeregu działań dydaktycznych i wychowawczych naszej szkoły. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wspaniałą postawę i gratulujemy osiągniętych efektów!
Dzień barw narodowych - W piątek przyszliśmy do szkoły w kolorach biało - czerwonych
lub w ubraniach z wizerunkiem polskich symboli narodowych.
Na dolnym i górnym holu w czasie przerw międzylekcyjnych można było wykonać malowanki, zwiedzić wystawy szkolne: „Najwybitniejsi Polacy ostatniego stulecia” wykonaną przez uczniów z poszczególnych oddziałów szkolnych, lapbooki "Polscy laureaci nagrody Nobla" uczniów z klasy 5c, "Powrót do przeszłości" muzeum uczniów z klasy 6a.
Czwarty dzień obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - Społeczność szkolna udała się na halę sportową, gdzie w postawie zasadniczej odśpiewała cztery strofy hymnu państwowego. W tej podniosłej chwili towarzyszył nam Burmistrz Gminy i Miasta Sianów Pan Maciej Berlicki. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie pt "Legenda o początkach państwa polskiego" przygotowane przez szkolny teatr "Kredka". Autorkami tekstu były: Ewa i Maja Wolskie. Spektakl zawierał ciekawy przekaz o chwilach najważniejszych dla Lechitów. Gra aktorska, scenografia, kostiumy i oprawa muzyczna zrobiły na gościach, nauczycielach i uczniach naszej szkoły ogromne wrażenie. W przygotowaniach inscenizacji brali udział nie tylko aktorzy, ale także nauczyciele, rodzice uczniów, a także dawni uczniowie naszej placówki: Maja Wolska oraz Adam Karpowicz. Odśpiewana na koniec Rota wzruszyła wszystkich widzów.
Kolejnym niezwykle ciekawym etapem naszych obchodów była wizyta w bibliotece - muzeum na wystawie zatytułowanej "Powrót do przeszłości". Uczeń klasy 6a Igor Szymański
w niezwykle elokwentny sposób wprowadzał uczniów w świat PRL. Ciekawe opowieści, niezwykłe prezentacje, zaskakujące przedmioty w pokazie Igora nabrały niezwykłej mocy. Trzeba przyznać, że uczniowie klasy 6a pod kierunkiem pani Anny Pianki, przygotowali bogate zbiory, o których można by opowiadac godzinami. Szczególnie poruszeni byli nauczyciele, dla których wiele z prezentowanych przedmiotów oznaczało powrót do czasów dzieciństwa.
Ewa Wolska
Czytamy utwory polskich autorów - podczas przerw w szkolnej bibliotece głośno czytalismy teksty polskich autorów. Najbardziej podobało się wspólne czytanie wierszy JulianaTuwima i Jana Brzechwy.
W czasie lekcji uczniowie klas starszych czytali polskie legendy i baśnie naszym najmłodszym uczniom.
Śpiewamy polskie piosenki - na górnym holu podczas przerw spotkali się uczniowie
i nauczyciele naszej szkoły. Przy akompaniamencie nauczyciela muzyki – pana Arkadiusza Gewartowskiego wspólnie śpiewaliśmy najpopularniejsze polskie piosenki.
Bijemy szkolne rekordy - w hali sportowej podczas przerw chętni uczniowie spróbowali swoich sił w konkurencjach sportowych.
Szkolnym rekordzistą w skokach zawrotnych przez ławeczkę została Hanna Kozłowska z kl. 5c, w "kapkowaniu" piłki Szymon Zieliński kl. 7b, rekordzistką w kręceniu hula-hopem została Kornelia Jękot kl. 5c, mistrzem w trzymaniu ciężarków jest Sergiusz Małagowski kl. 6a,
a w skokach przez skakankę Klaudia Sołoń z kl. 6b.
GRATULUJEMY!
31 października Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole" Dzień Dyni".
Była zupa z dyni, dyniowe placki, ciasteczka, kompot i ciasto... marchewkowe i orzechowe. Wszystko pyszne i bardzo zdrowe. W tym dniu królował kolor żółty i pomarańczowy, czyli ... dyniowy.
W środę, 24 października uczniowie klasy 4a wzięli udział w warsztatach bibliotecznych inspirowanych książką Cezarego Harasimowicza "Mirabelka". Pomysłodawczynią akcji zorganizowania tych warsztatów w całej Polsce jest Barbara Morawiec autorka bloga Lustro Biblioteki.
Uczniowie pani Joanny Tesmer zapoznali się z losami Mirabelki, Dorki oraz innych mieszkańców przedwojennej Warszawy, poznali pojęcia getto i holokaust, rozmawiali
o doświadczeniach ludzi i zmianach jakie niesie ze sobą wojna. Czwartoklasiści biorący udział w warsztatach musieli wcześniej do nich się przygotować. Poznali historię swojej rodziny,
aby umieć wskazać na mapie miejsce pochodzenia. Ponadto przynieśli ze sobą pamiątki rodzinne i umieli o nich opowiedzieć. To były pouczające i wartościowe warsztaty wpisujące się w obchody stulecia niepodległości Polski.
W pażdzierniku uczniowie z klas czwartych uczestniczyli w projekcje "Na dwóch kółkach".
Jego podsumowanie odbyło się na terenach sianowskiego "orlika".
Była tam wspólna zabawa, medale i pizza... podobało się nam.
Elżbieta Missok
Powered by aSc EduPage