• eTwinning Just Ride!

• W ostatnich dziesięcioleciach wzrasta zainteresowanie kryzysem środowiskowym, a koncepcja "zrównoważonego rozwoju" staje się fundamentem i celem edukacji ekologicznej, pobudzając zwiększone zainteresowanie zmianą indywidualnego zachowania. Jednym z fundamentalnych potrzeb współczesnego społeczeństwa jest ustanowienie działań edukacyjnych ukierunkowanych na edukację zrównoważoną jako narzędzia do lepszego gwarantowania przyszłości dla kolejnych pokoleń. Chcielibyśmy, aby nasi uczniowie byli bardziej świadomi ochrony naszej planety, korzystając z narzędzi cyfrowych, współpracując z innymi uczniami w międzynarodowych klasach i zwiększając swoją motywację do nauki języka angielskiego. Uczniowie poprawią swoje umiejętności komunikacyjne we wszystkich obszarach językowych, będą mieli możliwość poznawania różnych miast, kultur i szkół oraz zawierania nowych przyjaźni. Nauczą się dzielić wiedzą, opiniami, marzeniami i historiami, czerpać radość i kreatywność z nauki oraz zwiększać pewność siebie. Będą potrafili korzystać z narzędzi Web 2.0, bezpiecznie i efektywnie używać Internetu, tworzyć własne materiały dydaktyczne do nauki angielskiego. Rozwijać język angielski oraz zdobywać wiedzę na temat ochrony naszej planety i środowiska, a także doceniać różnorodność kulturową.

Wspólne produkty, które zostaną stworzone wraz z uczniami i nauczycielami, będą gromadzone w formie e-booków, itp. Uczniowie będą pracować w międzynarodowych zespołach nad wspólnymi produktami, takimi jak stworzenie wydarzenia promującego korzystanie z rowerów i zbieranie pieniędzy na cele charytatywne, pisanie krótkich opowiadań i tworzenie gier.

Osoba odpowiedzialna za projekt: Marlena Ochocka

Pierwsze spotkanie nauczycieli: https://youtu.be/2VAlAOWQbQw

• Netiquette

• Some tips for a great cooperation and collaboration

1.Visit our Twinspace and Facebook Group as often as you are able to.

2. We are going to collaborate and distribute the tasks altogether.

3. We do all the activities on a regular basis. We are all aware of deadlines for every task. Just keeping up is better than catching up.

4. If you can't deliver any task on time, please let the founders know about it.

5. The most important thing when you apply for the Quality Label is creating common products. So, let's cooperate together!

6. We often like and comment posts in the Project Journal and on Facebook Group written by our partners. Let's appreciate each other's work.

7. Encourage your students to visit our TwinSpace and leave comments there.

8. Please do not change the language of TwinSpace.

9. We help our partners with activities, apps and programmes.

10. Last but not least, all the partners cooperate, communicate, participate in online meetings and chats. Remember, we are a team!

THANK YOU FOR YOUR CONTRIBUTION

MARINA & MARLENA

• Spotkanie online

• Wspaniała wiadomość! W dniu 7 marca uczniowie z Polski, Turcji, Włoch i Portugalii wzięli udział w fascynującym spotkaniu online w ramach projektu eTwinning Just Ride! Podczas tego wydarzenia prezentowali złote zasady korzystania z roweru, a następnie zmierzyli się w quizie. Niezwykle zasłużenie, uczniowie z Włoch i Turcji stanęli na podium, co jest wyjątkowym osiągnięciem. Serdecznie gratulujemy im tego sukcesu! Takie międzynarodowe inicjatywy nie tylko promują zdrowy styl życia i ekologię, ale także budują więzi między młodymi ludźmi z różnych krajów. To wspaniałe, że takie wydarzenia mogą przynieść radość i satysfakcję uczestnikom, jednocześnie promując wartości współpracy i nauki poprzez zabawę.