• eTwinning – pierwszy europejski projekt w naszej szkole

• W październiku nasza szkoła dołączyła do projektu eTwinning promującego współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych, oferujących wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły
            w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin  krótko
            i długoterminowe partnerstwa.

Współtworzymy projekt pt. “No Barriers for eTwinners” (Żadnych barier dla eTwinnerów) ze szkołami z Chorwacji, Turcji, Polski, Włoch, Szwecji, Rumuni, Słowacji, Francji oraz Portugali. Język angielski jest wykorzystywany do bezpośredniej komunikacji z naszymi partnerami.

• Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wezmą udział w projekcie w ramach europejskiego programu eTwinning. 1 października odbyło się pierwsze spotkanie online dla nauczycieli, którzy przystąpili do projektu "Coming soon". Podczas spotkania każdy miał możliwość przedstawienia siebie, swojej szkoły i swojej wizji współpracy. W nasz projekt zaangażowanych jest aż 28 szkół m. in. z Turcji, Włoch, Jordanii, Grecji, Hiszpanii czy Rumunii.

Liczę, że uczniowie klasy 7a i 7b w pełni się zaangażują w wykonywanie zadań, poczują, że znajomość języka daje wiele możliwości i można łączyć przyjemne z pożytecznych.

Za projekt, w którym uczestniczyliśmy w poprzednim roku szkolnym otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości, która przyznawana jest nauczycielom i uczniom za wybitne projekty eTwinning.

Zatem let's do this together & have fun.

Marlena Ochocka
        Your English teacher

Kolejne spotkanie w ramach programu eTwinning za nami

Klasa 6a ponownie uczestniczyła w dwuczęściowym spotkaniu online na platformie Zoom z uczniami i nauczycielami z Turcji
        (z miejscowości Izmir oraz  Kayseri). Pani dyrektor Katarzyna Budnik również dołączyła nas dołączyła i powiedziała kilka słów
        o sobie w j. angielskim. Podczas pierwszej części spotkania uczniowie mieli możliwość przedstawienia się i poznania zainteresowań uczniów z innego kraju. Minecraft, gotowanie, j. angielski, zwierzęta, uprawianie sportów okazały się uniwersalne bez względu na miejsce zamieszkania.
        W drugiej części lekcji uczniowie utrwalali zastosowanie i budowę II stopnia przymiotników. Nauczyciele przygotowali zadania
        i ćwiczenia do wykonania oraz quiz sprawdzający wiedzę uczniów.
        Było to bardzo motywujące i ekscytujące spotkanie. Cieszę się, że uczniowie chętnie uczestniczą w projektowych zajęciach,
        są odważni i przełamują swoje bariery.

Thank you very much.

Poniżej umieszczam materiały z naszego spotkania:

• Uczniowie klasy 6a mieli kolejną możliwość zaprezentowania swoich językowych umiejętności w ramach projektu eTwinning 'No Barriers For eTwinners'. 17 grudnia lekcja języka angielskiego odbyła się na Zoomie z udziałem uczniów z dwóch tureckich szkół oraz pani dyrektor Katarzyny Budnik. Nasi uczniowie i uczennice jak również pani dyrektor przedstawili się w j. angielskim oraz zaprezentowali kilka zdań o Polsce. Jestem Wam bardzo wdzięczna za zaangażowanie i niezwykle z Was dumna. Nauczyciele przygotowali zadania dla wszystkich. Wykonywaliśmy quiz dotyczący wiedzy o  Polsce i Turcji, dowiedzieliśmy się jakie wyrazy brzmią podobnie w obu językach oraz oglądaliśmy krótki film i odpowiadaliśmy na umieszczone w nim pytania.
        Bawiliśmy się przy tym doskonale.
        Zapraszam do obejrzenia prezentacji:
        Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania online z naszymi partnerami.
        Thank you very much my lovely Students.

I wish you all the best.

Marlena Ochocka
      • W piątek 20 listopada chętni uczniowie z klasy 6a wraz z nauczycielem j. angielskiego panią Marleną Ochocką wzięli udział w pierwszym projektowym spotkaniu online na platformie Zoom. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie
        z dwóch szkół z Turcji. Nauczyciele zaprezentowali krótko swoje kraje a uczniowie powiedzieli w języku angielskim kilka zdań o sobie i mimo stresu poradzili sobie doskonale. Dodatkowo uczniowie z Turcji próbowali wymówić kilka wyrazów w  języku polskim a nasi uczniowie w języku tureckim.  Dobrze się bawiliśmy i przyjemnie spędziliśmy wspólnie czas.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie przez chętnych uczniów interaktywnych gier na platformie www.learningapps.org
        i przesłanie ich do naszych projektowych partnerów.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania online.