• Arcymistrz Mnożenia

    • Uczniowie klas 4, 5 i 6 przystąpili do Internetowego konkursu matematyczno-logicznego Arcymistrz Mnożenia organizowanego w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Do pierwszego etapu, który trwał trzy dni, zakwalifikowało się 14 uczniów w dwóch kategoriach: ALFA i BETA. Uczniowie rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne.

     Do finału w kategorii Alfa zakwalifikowali się Zuzanna Kępa – uczennica klasy 4 b  i Michał Kozłowski w kategorii Beta z klasy 5 a. Obydwoje z sukcesem ukończyli konkurs, uzyskując maksymalną liczbę punktów.

                                                                                                                            Gratulujemy!!!

                                                                                       Opiekunowie: Iwona Marciniak i Wanda Gargas

   • Święto Edukacji Narodowej
    • Święto Edukacji Narodowej

    • Każdemu uczniowi radość się udziela, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela. Z okazji tego zaszczytnego Święta niech każda buzia będzie uśmiechnięta. Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy. Życzenia szczere, prawdziwe
     z uczniowskich serc płynące jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

                                               Życzą: dzieci ze świetlicy.

   • Święto Edukacji Narodowej
    • Święto Edukacji Narodowej

    • We wtorek, 13 października społeczność uczniowska uczestniczyła w uroczystym apelu przygotowanym z okazji święta nauczycieli i pracowników oświaty. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 5a wraz ze swoim wychowawcą, panem Tomaszem Woźniakiem. Aktorzy w zabawny sposób zilustrowali codzienność szkolną - charakterystyczne typy uczniowskie oraz nauczycielskie. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, brawom nie było końca.

    • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 10. edycję obchodziliśmy 2 października 2020 r. W tym roku do akcji zgłosiło się 5 239 szkół! – i my, SP2 też. (mimo nietypowej sytuacji – koronowirusa).

     Uczniowie wszystkich klas 4-8 przez cały tydzień ćwiczyli tabliczkę mnożenia na kartkach, na komputerach w programach edukacyjnych.

     I w końcu, po angażujących przygotowaniach (które były przede wszystkim świetną zabawą!), w piątek odbył się finał (tym razem każda klasa osobno).

     Uczniowie klas 1-3 wykonywali działania matematyczne i kolorowali różne karty pracy przygotowane przez głównego organizatora.

     Uczniowie klas 4-6 swoje umiejętności sprawdzali za pomocą Magicznych Liczb i Kart Matematycznych Grabowskiego. Grali w gry: “Zgadnij, jaką jestem liczbą”, “Czarne czy czerwone”, “Sokole oko”, “Szeryf” czy “Ekspres”. W trakcie ŚDTM uczestnicy wybierali również losy z tabliczką mnożenia o różnym stopniu trudności oraz w programie matzoo.pl podawali na czas wyniki tabliczki mnożenia.

     Emocjom nie było końca, każdy starał się wypaść jak najlepiej. Za swoją wiedzę zdobywali Mądre Sówki, a najlepsi z najlepszych tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

     10 edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia była okazją dla uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

     Ale to nie wszystko.

     W ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zorganizowany został internetowy konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA. Zadania konkursowe to: łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.

     I ETAP - eliminacje – odbywają się 5-7.10.2020 r. Czekamy z niecierpliwością na wyniki naszych uczniów, nauczycieli i rodziców.

     Koordynatorzy:
     Iwona Marciniak
     Beata Matlęga
     Wanda Gargas

   • Sąd nad Balladyną
    • Sąd nad Balladyną

    • W ramach akcji Narodowe Czytanie, uczniowie klasy 8a, pod kierunkiem Igora Szymańskiego na lekcji języka polskiego 4.09.20 r., przygotowali inscenizację pod tytułem "Sąd nad Balladyną". W surowej atmosferze rozpraw sądowych, w poważnych, nie znoszących zbędnych emocji wywodach prawnych przedstawiono dowody zbrodni Balladyny. Oskarżyciel (M. Chołuj), obrońca (J. Gruszczyńska), członkowie ławy przysięgłych (N. Banasiak, M. Michenka, K. Łojewski), protokolant (E.Ładyko) a nawet Juliusz Słowacki (F. Horbowy) obecny na sali rozpraw wśród dużej grupy zainteresowanych z uwagą śledzili wystąpienia uczestników. Wszyscy wsłuchiwali się w werdykty sędziego. Był to spektakl, pełen emocji, które musieliśmy ukrywać, bo sędzia (I. Szymański), surowo upominał i groził karami za zakłócanie powagi rozprawy.
     W ten ciekawy sposób uczniowie poznali losy Balladyny. Należy dodać, że przedstawienie powstało w ekspresowym tempie i bez prób GRATULACJE.
     Barbara Prondzińska

     Narodowe Czytanie - to akcja, w której biorą udział wszyscy uczniowie. Młodsi kolorują portrety lub tworzą karykatury, inni czytają.

    • Matematyka w klasie 7a

    • Siedząc wewnątrz prostopadłościanu (klasy) stworzyliśmy szkielety graniastosłupów prawidłowych. Nowy rok szkolny przywitaliśmy w 7a geometrią przestrzenną. 

   • Nauczanie zdalne
    • Nauczanie zdalne

    • Jeszcze kilka miesięcy temu nikt z nas - uczniów, rodziców i nauczycieli, nie pomyślałby o zdalnym nauczaniu inaczej jak w kategoriach szkoły z odległej przyszłości w futurystycznym świecie, w odległej galaktyce.  A dziś? E-learning, webinar, lekcja on-line, platforma, aplikacja, program, internet - jakiś problem? W naszej "dwójce" nie mamy najmniejszego problemu ze zdalnym nauczaniem. Wyjaśniła to pani Ania Jesionowska w rozmowie z panią Izabelą Nowak na łamach czasopisma "Miasto" 15 - 21 maja 2020r.  A w taki sposób zilustrowała to uczennica Wiktoria Kołodziejczak  - Zdalne_nauczanie.pdf

   • Siódmoklasiści w Gdyni
    • Siódmoklasiści w Gdyni

    • 6 marca uczniowie klas siódmych wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Zwiedzili tam bardzo ciekawe Muzeum Emigracji, gdzie mogli prześledzić kierunki i sposoby emigracji Polaków na przestrzeni stuleci. Przespacerowali się także Skwerem Kościuszki, przy którym przycumowane są m.in. polskie żaglowce - Dar Pomorza i Dar Młodzieży.

     tekst i foto. Alicja Kiedrowska

   • Matematyka o świcie
    • Matematyka o świcie

    • Lekcja matematyki bywa bardzo mecząca, szczególnie o świcie, zimą, na szkolnym boisku,
     w biegu. Prędkość, której nabraliśmy w krótkim czasie pozwoliła nam pokonać, nabrać dystansu do trudnego tematu ;)  Prędkość, droga, czas...
     Niezawodna 6b. Oni lubią być w ruchu. 

     Anna Jesionowska

   • Matematyka po kątach
    • Matematyka po kątach

    • Klasa 5b polubiła kąty. Nie chodzi oczywiście o te, w których czasami zamieszkują pajęczaki
     ale o te, które powstają między trzema prostymi. Dzisiaj mogliśmy pobawić się w znadywanie tych samych kątów.
     Taka lekcja bez liczenia jest naprawdę odprężająca. 

     Anna Jesionowska

    • Lekcje o przedsiębiorczości w kl. 1b, 2a i 3b

    • Dnia 15 stycznia 2020 roku przyjechała do nas pani z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przeprowadziła zajęcia z zakresu przedsiębiorczości. Dowiedzieliśmy się, że ważne jest oszczędzanie pieniędzy na każdym etapie życia i na przyszłą emeryturę trzeba zapracować. Na koniec spotkania otrzymaliśmy gadżety z logo ZUS.