W naszym ogrodzie szkolnym zamiast liści zawisły zadania dla agentów z 4b. Musieli rozszyfrować ułamki i zaszyfrować liczby mieszane. Urodzeni detektywi! Każdemu się udało.
Anna Jesionowska
W naszym ogrodzie szkolnym zamiast liści zawisły zadania dla agentów z 4b. Musieli rozszyfrować ułamki i zaszyfrować liczby mieszane. Urodzeni detektywi! Każdemu się udało.
Anna Jesionowska
W klasie 5a przygotowaliśmy 2 godziny lukrowanej matematyki. W specjalnie przygotowanym kąciku kulinarnym ekipy kucharzy dla wszystkich, którzy chętnie chodzili do tablicy, piekły gofry. Można było sobie wybrać dodatki i dokładkę.
Anna Jesionowska
W piątek, 7 czerwca o godzinie 10.00 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam? Jak czytam!". Czytali uczniowie, dzieci z oddziałów przedszkolnych, nauczyciele i pani pielęgniarka! Najważniejsze, że wielu sięgnęło po książki i chciało czytać.
Serdecznie dziękuję wszystkim biorącym udział w akcji.
Renata Pomian
6 czerwca gościliśmy najlepszych matematyków ze szkół naszej gminy. Młodzież rywalizowała o miejsca na podium w 5 kategoriach wiekowych. Z dumą przyznajemy, że wszyscy uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca na podium. W dwóch kategoriach były to miejsca najwyższe. Wśród klas 7-mych miejsce I zajęła Wiktoria Panasiuk i w klasach piątych Natasza Piekutowska. II miejsce wśród czwartoklasistów należy do Rozalii Sławińskiej. Mamy też dwa miejsca III to Anna Józefowicz z klasy 6b oraz Mateusz Górecki z 8 b.
Wszystkim gratulujemy. Nasza klasyfikacja medalowa jest imponująca.
Kółko taneczne z młodszą grupą zespołu Fresh Dance na wtorkowym treningu. Dziewczęta dzielnie pracowały nad choreografią taneczno - gimnastyczną.
Środa i trening taneczny starszej grupy Fresh Dance.
...trochę sesji zdjęciowej, bo te dziewczęta niedługo odchodzą że szkoły - bardzo szkoda.
Elżbieta Missok
Piątek i poniedziałek to dni zorganizowane przez SU.
W piątek uczniowie mogli wyrazić swoją osobowość poprzez strój, makijaż i fryzurę.
Poniedziałkowy Dzien śpiocha to królestwo piżamy i ulubionej poduszki.
Brawo 7B-tym razem Wy byliście najciekawsi.
Elżbieta Missok
Kolejna akcja SU to "Czekoladowa środa".
Na stoisku Samorządu Uczniowskiego pojawiły się smakołyki z czekolady. Były ciasta, naleśniki, budyń czekoladowy, gofry z nutellą i truskawkami, bułeczki z polewą kakaową i kakao do picia.
Było pysznie!
Elżbieta Missok
Samorząd Uczniowski zorganizował dziś "powrót do przeszłości". Można było przebrać się za malucha i przynieść swoje pluszaki.
Wyróżnione osoby zostaną nagrodzone za kreatywność.
Elżbieta Missok
W dniach 15 - 17 kwietnia nasi najstarsi uczniowie przystąpili do egzminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Wszyscy jesteśmy przekonani, że osiem lat nauki będzie skutkowało dobrymi wynikami.
Życzymy powodzenia!
W środę, 3 kwietnia najlepsi recytatorzy, uczniowie z klas 4 - 8 zaprezentowali swoje umiejętności w Szkolnym Konkursie Recytatorskim "Ptaki, Ptaszki Polne".
Jurorki po wysłuchaniu wszystkich uczestników miały ogromny problem z wyborem reprezentantów szkoły w konkursie gminnym. Poziom tegorocznych popisów naszych recytatorów był bardzo wysoki.
W kategorii uczniów klas 4 - 6 zostali wyróżnieni: Kornelia Jękot, Hanna Bober i Igor Szymański. W kategorii uczniów klas 7 - 8 wyróżniono: Oliwię Krowicką, Aleksandrę Gawienowską i Pawła Kidackiego. Wszystkim uczestnikom Konkursu GRATULUJEMY!
Uczniowie Igor Kiedrowski z klasy 8a i Maciej Gorgoń z klasy 8b reprezentowali naszą szkołę w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół nr 10 w Koszalinie ("samochodówka"). Konkurs nosił nazwę "3Design the Future" i wymagał kreatywnego myślenia w zakresie geometrii przestrzennej. Jednym z zadań było zaprojektowanie elektrycznego samochodu przyszłości. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13 kwietnia na Pikniku Motoryzacyjnym. Trzymajmy kciuki!
Alicja Kiedrowska
Uczniowie z klas ósmych korzystają z możliwości poznania szkół ponadpodstawowych
w naszym regionie. Zespół Szkół Morskich w Darłowie był kolejną szkołą średnią przez nich odwiedzoną.
Uczniowie klasy 1b rozpoczęli przygodę z projektem „ Młody Inżynier Programista”
w Politechnice Koszalińskiej.
Celem projektu jest podniesienie kompetencji dzieci w zakresie umiejętności matematyczno-przyrodniczych, rozwój kreatywności, kształcenie zdolności myślenia krytycznego oraz rozwiązywania problemów. Uczniowie klasy pierwszej w ramach projektu będą mogli programować Ozobota – małego inteligentnego robota, który „rozpoznaje” kolory. Poprzez zabawę wprowadza on dzieci w świat nowych technologii.
Pierwsze zajęcia odbyły się 26 marca, podczas których dzieci poznały i zaprzyjaźniły się
z Ozobotem. Pod kierunkiem pracownika Politechniki Koszalińskiej programowały małego robocika, korzystały z kodów i samodzielnie tworzyły dla niego trasę.
Udział w projekcie z pewnością przyczyni się do rozbudzenia ciekawości poznawczej u dzieci, zmotywuje do nauki, rozbudzi zainteresowania i pasje.
Uczniowie klasy pani Małgorzaty Siwieli wyszli do ogrodu szkolnego w poszukiwaniu oznak Wiosny. Okazało się, że Wiosna już dawno dała o sobie znak w przyrodzie. W ogrodzie pierwszoklasiści znaleźli pierwsze kwiaty ukryte w zeszłorocznych liściach. Przyjrzeli się kwitnącej leszczynie i wierzbie. Z troską ominęli półśpiące owady. Spacer był bardzo udany.
We czwartek, 21 marca uczniowie z klas 1 - 3 wzięli udział w quizie "Z książką za pan brat". Tegoroczny Quiz przygotowany przez panią Elizę Sputo - Jessa oraz panią Annę Zawistowską dotyczył znajomości legend oraz wiosennych zabaw.Dzieci zmagały się z różnymi zadaniami, między innymi powstały wiosenne wierszyki z onomatopeją:
Bociek znalazł żabek tłum,
wpadł do wody plum, plum, plum.
Deszczyk pada kapu kap bocian leci
skowronek śpiewa głośno - Witaj Wiosno!
Chlapu, chlapu chmurka mała jak kropelka.
Kapie z chmurki deszcz jak perełka
Słonko, słonko jasno świeci nad głowami dzieci.
A tu nagle chmurka mała z zazdrości się popłakała
Kapu kap wiosenny świat...
W ogódeczku rośnie kwiatek rym cym cym, rym cym cym.
Czy to bratek, czy gagatek rym cym cym, rym cym cym.
Nie, to kwiatuszek czo ma fioletowy brzuszek!
Rym cym cym, rym cym cym!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powitali WIOSNĘ - kl. 2a.
20 marca uczniowie klas 8a i 8b odwiedzili Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. W. Witosa w Boninie. Przygotowano dla nich wiele ciekawych zajęć.
Nasza młodzież mogła zapoznać się z ofertą placówki oraz porozmawiać z nauczycielami i uczniami szkoły.
Aleksandra Grzelak
19 marca uczniowie naszej szkoły Nela Radzikowska (4a), Wiktoria Wrońska (5c),
Igor Szymański (6a) oraz Anastazja Król (7a) prezentowali swoje umiejętności
na Międzyszkolnym Konkursie Poezji Angielskiej organizowanym przez SP nr 18 dla szkół podstawowych z Koszalina i regionu. Igor Szymański zajął II miejsce. Congratulations!
Aleksandra Grzelak
Twoje ulubione cukierki kosztują 19,50 zł za 1 kg. Ty masz 7 złotych. Ile dekagramów poprosisz, aby wystarczyło Ci pieniędzy? Zadanie konkursowe. Dla nas mała igraszka, a to dzięki uprzejmości pań w sklepie "Odido" w Sianowie. Przez dwie godziny klasa 5a bawiła się obliczeniami na ułamkach dziesiętnych. Na koniec dostaliśmy prezent od Pani, która prowadzi sklep. Dziękujemy! Polecamy się, bo klienci przyłączali się do obliczeń. To była pyszna zabawa!
Anna Jesionowska
W naszej szkole też obchodziliśmy święto liczby Pi. Klasa 6b badała pochodzenie nieskończonej bohaterki dzisiejszego święta. Koła poszły w ruch. Już wiemy jak znaleźć Pi,
jak z niej korzystać i dlaczego potrzebna jest w kuchni.
Anna Jesionowska
Liczba π, zwana Ludolfiną, z dokładnością do 204 miejsc po przecinku:
π ≈ 3,141592 653589 793238 462643 383279 502884 197169 399375 105820 974944 592307 816406 286208 998628 034825 342117 067982 148086 513282 306647 093844 609550 582231 725359 408128 481117 450284 102701 938521 105559 644622 948954 930381 964428 (źródło: Wikipedia)
Powered by aSc EduPage