• Dzień Dziecka w Białym Borze

• Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział w Koszalinie zaprosił najlepszych uczniów z klas czwartych do Białego Boru na obchody Dnia Dziecka. Na terenie stadniny koni przygotowano dla dzieci sporo atrakcji. Przywitano wszystkich śniadaniem. Potem odbył się pokaz sprzętu gaśniczego i nauka udzielania pierwszej pomocy. Następnie każdy mógł odbyć krótką przejażdżkę konną i wziąć udział w zabawach ruchowych. Na koniec dzieci zostały poczęstowane kiełbaską z grilla.

To był bardzo udany dzień!

• WF

• Kl 5a - grupa dziewcząt i lekcje wf na świeżym powietrzu.

• Urodziny 6b

• 28 maja kl.6b w towarzystwie Dyrekcji i wychowawczyni - pani Elżbiety Missok obchodziła swoje urodziny. Projekt Bon Ton był realizowany w SPA Unitral w Mielnie.

To był wspaniały i radosny dzień.​

• Fresh Dance na Festynie

• Kółko taneczne zaprezentowało się na Festynie Rodzinnym. Młodsza i starsza grupa zespołu "Fresh Dance" pod kierunkiem swojej opiekunki - pani Elżbiety Missok zaprezentowały swoje układy gimnastyczno - taneczne.

• Pierwszaki w PKO

• 15 maja nasi najmłodsi wybrali się na wycieczkę do Koszalina. Ich celem była wizyta w PKO Banku Polskim prowadzącym Szkolną Kasę Oszczędności. Pierwszaki przyjrzały się pracy bankowców, poznały metody sprawdzenia, czy dany banknot nie jest fałszywy i zajrzały do różnych zakamarków banku. W zwiedzaniu towarzyszyła im nasza żyrafka Lokatka. Korzystając z pięknej pogody przespacerowały się również po koszalińskim parku obserwując wiosenną przyrodę.

• 6 na 6

• Od kilku lat nasi uczniowie biorą udział w programie profilaktyki stomatologicznej "6 na 6". Program finansowany przez Urząd Gminy i Miasta Sianów to same korzyści dla dzieci - wyzyta w gabinecie, upominki i przede wszystkim nauka właściwej pielęgnacji jamy ustnej.

• Szkolny Konkurs Matematyczny

• Jak co roku, w maju odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Matematyczny. Wzięło w nim udział 38 uczniów z wszystkich  klas 4-7. Po rozwiązaniu trudnych zadań i dogrywce w klasie czwartej uczniowie zajęli poszczególne miejsca.

Klasy czwarte

Gratulujemy wszystkim.

Naszą szkołę w  Gminnym Konkursie Matematycznym,
          który odbędzie się 24 majaw Szkole Podstawowej nr 1
          w Sianowie będą reprezentować: Maciej Gorgoń, kl7b, Patryk Kulesza, kl.6b, Anna Józefowicz, kl.5b, Zuzanna Rybarczyk, kl. 4b.

Życzymy powodzenia.

• Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

• Najlepsi czytelnicy szkolnej biblioteki zostali wyróżnieni udziałem w spotkaniu z najchętniej czytanym autorem książek dla dzieci. Pan Grzegorz Kasdepke oczarował naszych uczniów. Podczas trwającego ponad godzinę spotkania Pisarz przekazał mnóstwo ciekawych informacji o sobie, o pracy pisarza, o etapach powstawania książek. Dzieci były mocno zaangażowane w rozmowę z gościem Biblioteki Publicznej w Sianowie. Zadawały mnóstwo pytań, rezolutnie odpowiadały na zadawane im pytania. Bardzo szybko zaakceptowały formę zwracania się do nich - "Słucham Pana", "Pani Nino". Na koniec tego niezwykle pouczającego i przezabawnego spotkania każdy otrzymał wpis pamiątkowy z autografem. Pan Grzegorz Kasdepke emanujący nieudawaną życzliwością dla młodych czytelników zaskarbił ich sympatię. Nikt nie chciał się rozstawać!

• Zabawa z TIKiem

• W piatek, 27 kwietnia w naszej szkole odbyło się wspólne TIKowanie uczniów ze szkoł podstawowych gminy Sianów. Spotkanie miało charakter zabawy z różnymi narzędziami i aplikacjami technologii komputerowej. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie i nauczyciele z SP w Dąbrowie, SP w Suchej Koszalińskiej oraz z SP 1 w Sianowie. Nagrody dla wszystkich uczestników ufundował Urząd Gminy i Miasta w Sianowie. Serdecznie dziękujemy!

• Gminny Konkurs Recytatorski "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne"

• W środę, 25 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Sianowie odbyły sie eliminacje gminne do konkursu recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wypadli znakomicie - aż troje z nich pojedzie na konkurs powiatowy w Koszalinie. Gratulujemy występu wszystkim, a szczególnie Julii Olejarz, Igorowi Szymańskiemu i Oliwii Krowickiej.

• Święto Dziewcząt i Chłopaków w 6a

• Początek marca to Święto Kobiet i Mężczyzn. Chłopcy z klasy 6a obdarowali dziewczęta różami, zaś dziewczynki przygotowały dla chłopców zabawę, której zwieńczeniem było odnalezienie skarbu. Tym skarbem była nowiutka piłka. Uroczystość umilił pyszny tort zafundowany przez rodziców.

• Gwiezdny teatr

• Dnia 5 marca klasa 6a uczestniczyła w widowisku pn. „Gwiezdny teatr”. W zaciemnionej sali oglądaliśmy film o naszym Układzie Słonecznym, podziwialiśmy piękne gwiazdozbiory a nawet spróbowaliśmy stworzyć własny kosmos z setkami gwiazd. To niezwykłe przedstawienie bardzo się wszystkim podobało.

• Z myślą o przyszłych uczniach

• Dzień 6 marca był dniem promocji szkoły. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji dla naszych przyszłych uczniów. W pracowni przyrodniczej uczniowie prezentowali różne doświadczenia. Można było zobaczyć m.in. ocean w butelce, pobawić się cieczą nieniutonowską czy sprawdzić, jak powstaje sztuczna krew. Maluchy wraz z rodzicami chętnie odwiedzały salę eksperymentów.
          W sali obok nauczyciele zachęcali na „łyk matematyki”. Można tam było ułożyć różne wzory
          z figur zgodnie z kodem, zagrać w gry matematyczne i pobawić się układankami.
          Niektórzy z maluszków na pewno będą świetnymi matematykami.