• 7B w Sądzie
    • 7B w Sądzie

    •  

     W październiku uczniowie z klasy 7 byli na wycieczce w Sadzie Rejonowym w Koszalinie. Siódmoklasiści uczestniczyli w rozprawie sądowej jako aktorzy. Sędzia orzekała o winie
     i wydała wyrok nastolatkom, którzy nękali swoich rówieśników. Scenariusz był prawdziwy, więc lekcja miała bardzo wychowawczy wymiar.

     Elżbieta Missok

   • Rajd Szlakiem Porwanego Księcia
    • Rajd Szlakiem Porwanego Księcia

    • W sobotę, 13 pażdziernika odbył sie kolejny Rajd Dzienny. Uczestniczyło w nim 26 uczniów naszej szkoły. Trasa rajdu prowadziła nas niebieskim szlakiem zwanym Szlakiem Porwanego Księcia. Celem naszej wędrówki było zdobycie wąwozu na terenach Góry Chełmskiej. Zainteresowanych naszą przygodą odsyłam do zdjęć umieszczonych w galerii. Następny rajd planujemy w listopadzie z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości. Będzie to żółty szlak, czyli Pętla Tatrzańska.

     Tomasz Woźniak

   • Święto Edukacji Narodowej
    • Święto Edukacji Narodowej

    • W piatek, 12 października wielu uczniów naszej szkoły przygotowało niespodzianki dla nauczycieli. Były kwiaty, laurki i podziękowania. O godzinie 12.00 wszyscy spotkaliśmy się w hali sportowej na uroczystej akademii w wykonaniu uczniów z klasy 7b oraz szkolnych grup tanecznych. Dyrektor Szkoły pani Katarzyna Budnik podziękowała uczniom oraz pani Elżbiecie Missok i pani Małgorzacie Placek za pracę nad scenariuszem imprezy. Ponadto złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji serdeczne życzenia z okazji święta.

   • Biegi przełajowe
    • Biegi przełajowe

    • W poniedziałek, 8 października w Parku Miejskim w Sianowie odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe chłopców. W Igrzyskach Dzieci najlepsi okazali się nasi uczniowie, w składzie: Maciej Chołuj, Sergiusz Małagowski, Oliwier Kulka, Kacper Łańko, Gracjan Polek, Seweryn Malec, Karol Kufta, Kacper Łojewski, Wiktor Wabia, Alan Domański i Kuba Jacewicz.

     W Igrzyskach Młodzieży nasi starsi uczniowie zajęli drugie miejsce. Gratulacje!!!

    • Konferencja Naukowo – Dydaktyczna

    • W sobotę, 6 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie odbyła się I Konferencja Naukowo – Dydaktyczna Aktywność – Samodzielność – Kreatywność „Innowacja w nauczaniu”. Głównym celem spotkania skierowanego do nauczycieli wszystkich placówek oświatowych w gminie Sianów i gmin ościennych było przede wszystkim stworzenie przestrzeni do doskonalenia zawodowego nauczycieli, wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami różnych szkół, a ponadto nawiązanie współpracy z różnymi placówkami działającymi w dziedzinie edukacji.

     Na konferencję przybyli zacni goście - dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele Politechniki Koszalińskiej, Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, rodzice i nauczyciele. Uroczystego otwarcia  Konferencji dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Sianów pan Maciej Berlicki, przedstawiciel organu prowadzącego z którym dobra, wieloletnia współpraca jest gwarancją coraz lepszych warunków nauki naszych dzieci.

     Autorem pomysłu organizacji konferencji dla nauczycieli jest były Dyrektor Szkoły pan Sebastian Bober. Realizacji go podjęły się obie dyrektorki szkoły pani Katarzyna Budnik i pani Agnieszka Żukowicz. Prowadzone przez nie rozmowy z wieloma osobami zainteresowanymi wszechstronnym rozwojem dziecka zaowocowały podpisaniem umowy z panią dr Agnieszką Hłobił  - prodziekan ds. kształcenia Wydziału Technologii i Edukacji Politechniki Koszalińskiej o realizacji programu “Szkoła ćwiczeń”, a ponadto współorganizacją sobotniej konferencji. Współpraca z Politechniką Koszalińską dała o sobie znać w postaci wykładu pana prof. Tadeusza Hucińskiego na temat “Kształtowania autorytetu nauczyciela w komunikacji z dzieckiem i rodzicem” w sesji plenarnej już na początku Konferencji.

     Dyrekcja “dwójki” reprezentuje koncepcję pracy szkoły jako  „organizacji uczącej się”. Koncepcja ta charakteryzuje się stałym, konsekwentnym rozwojem i doskonaleniem kadry pedagogicznej, pragnieniem aby Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie kojarzona była z miejscem, gdzie rozmawia się o uczeniu się i nauczaniu w sposób nowoczesny, ciekawy dla uczniów i jak najbardziej efektywny oraz potrzebą poszukiwania sposobów na zaangażowanie uczniów w proces uczenia, zaciekawienie ich treściami, zapewnienie atrakcyjnych metod i form pracy oraz zapewnienie jak najlepszych relacji  nauczyciel-uczeń. Tak rozumiana praca szkoły przełożyła się na bogatą ofertę warsztatów psychoedukacyjnych w sesji problemowej Konferencji. Oferta ta zawierała między innymi zajęcia “Mediacja - o komunikacji bez agresji” z przedstawicielem Wydziału Technologii i Edukacji Politechniki Koszalińskiej. Warsztaty z trenerami i terapeutami Policealnej Szkoły Socjoterapii w Koszalinie na tematy: “Depresja u dzieci i młodzieży”, “Partner, klient czy intruz? Jak wzmocnić dialog z rodzicami w szkole?” oraz “W świecie ciszy - krótki przewodnik języka migowego”. Przedstawiciele Szkoły Pamięci IQ w Koszalinie poprowadzili warsztat “Czy można zapamiętać więcej?”. Warsztaty problemowe prowadzili instruktor szachowy oraz nauczyciele SP2 w Sianowie, którzy dzielili się swoimi dobrymi praktykami. Przybyli goście mieli okazję zapoznać się z elementami sensoplastyki, sensoryki, tzw. gimnastyki mózgu, poznali Klocki Froebla, zabawy kartami matematycznymi, poznali sposoby wykorzystania malutkich Ozobotów podczas lekcji.

     Organizatorzy zadbali nie tylko o ciekawą tematykę i doskonałych szkoleniowców, ale również o dobry, sprzyjający doskonaleniu klimat.

     fot. R. Oleśkiewicz

   • Kartka dla Bohatera
    • Kartka dla Bohatera

    • "BohaterON w Twojej Szkole" to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im specjalnych kartek pocztowych.  Uczniowie naszej szkoły pisali kartki na lekcjach języka polskiego, historii, również w szkolnej bibliotece. Na kartkach pojawiły się podziękowania, życzenia, zapewnienia o pamięci, a nawet małe rysunki - wszystko od serca. Akcja trwa do końca października. Kartki można również wysyłać on-line. Informacje szczegółowe na stronie: bohateron.pl. Wszystkich zapraszamy do udziału w akcji.

    • Gminne Biegi Przełajowe

    • Gminne Biegi Przełajowe odbyły się w Parku Miejskim w Sianowie. Młodsza grupa dziewcząt zajęła I miejsce i będzie reprezentować gminę w Polanowie. Starsza grupa dziewcząt zajęła 4 miejsce.
     Wszystkim walczącym uczennicom bardzo dziękujemy!

     Dorota Bindas-Burdzik
     Elżbieta Missok

   • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    • W piątek, 28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia wspólnie z WMTDay 2018. To wesołe wydarzenie, podczas którego dzieci i dorośli przypominają sobie tabliczkę mnożenia. Uczniowie z klas siódmych i ósmych rozwiązywali quiz dotyczący tabliczki mnożenia w aplikacji Kahoot. Na przerwach odbywał się „Matematyczny spacer” podczas, którego uczniowie z klasy 5c stali się egzaminatorami i sprawdzali „tabliczkową wiedzę” u pozostałych uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli. Po zdanym egzaminie wręczali odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia. Również na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie klas 4-8 mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia skacząc jednocześnie przez skakankę. Uczniowie klas trzecich i czwartych sprawdzali swoje umiejętności w grach z kartami matematycznymi Grabowskiego: Ekspres, Szeryf, Prymus i Sokole oko. Jednocześnie odbywał się Szkolny Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia Na Czas”, w którym wzięło udział 65 uczniów z klas III-VIII. Zwieńczeniem dnia było wyjście Ekspertów z klas ósmych do centrum miasta w celu przeegzaminowania z mnożenia i dzielenia pracowników Urzędu Gminy i Miasta Sianów oraz mieszkańców.

     Dziękujemy organizatorom oraz uczestnikom za wspólną zabawę!

   • Dzień w Politechnice Koszalińskiej
    • Dzień w Politechnice Koszalińskiej

    • W czwartek, 27 września uczniowie z klas trzecich i siódmych naszej szkoły wzięli udział w XIII Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Politechnikę Koszalińską. Wizyta na tej uczelni okazała się wspaniałą przygodą. Uczestnicy Festiwalu mieli możliwość wcielenia się w rolę sudentów poprzez udział w wykładach i zajęciach warsztatowych. Obejrzeli fascynujący pokaz świateł i laserów, sprawdzili wytrzymałość betonu, wykonali pomiary geodezyjne, obejrzeli trójwymiarowe zdjęcia Koszalina. Atrakcji było dużo więcej, wśród nich pyszna grochówka!

   • Klub Turystyczny wyruszył w teren
    • Klub Turystyczny wyruszył w teren

    • Z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu Klub Turystyczny działający w Szkole Podstawowej nr 2 zorganizował Rajd Dzienny wokół Jeziora Topiele.
     Następny rajd odbędzie się 13 października. Zapraszamy każdego miłośnika turystyki.
     Zgody można odbierać od Tomasza Woźniaka od 1 października.

     Więcej zdjęć z naszej przygody w Galerii - Album fotograficzny

    • 3a w "Ignatówce"

    • Klasa III a wyruszyła na jesienną "mini zieloną szkołę" do gospodarstwa agroturystycznego "Ignatówka". Poza wspaniałymi przyjemnościami takimi jak obcowanie z naturą, jazda konna, jazda kładem, uczniowie wędrowali pod elektrownię wiatrową i do arboretum w Karnieszewicach. Łącznie pokonali 13 km pieszo. Biwakowiczom dopisała pogoda i świetne humory. Wyjazd zakończył się ogniskiem, na które przyjechali rodzice.

     Izabela Janocha

   • Wybieramy "Mistrza Pięknego Czytania"
    • Wybieramy "Mistrza Pięknego Czytania"

    • W piątek, 14 września wybieraliśmy najlepszych lektorów wśród uczniów z klas 3 - 5 oraz z klas 6 - 8. Uczniowie zmierzyli się z bardzo trudnym tekstem - fragmentami "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. To niełatwe zadanie pokonali śpiewająco Bartosz Broda, Maja Wątroba i Nela Radzikowska oraz Dagmara Wietecha, Paweł Kidacki i Michał Beca. Gratulujemy!

    • Porządki na boisku

    • "Szkoła jest nasza" - uczennice z klasy 7b dzielnie uprzątnęły "zielone boisko". Podczas grabienia skoszonej trawy było sporo pracy, ale również śmiech i zabawa.
     Szkoła jest nasza, więc dbamy o wszystko co wewnątrz i wokół :)

     Elżbieta Missok

   • Spływ kajakowy 7b
    • Spływ kajakowy 7b

    • Wrzesień z piękną letnią pogodą sprzyja wycieczkom i aktywnemu spędzaniu czasu. Uczniowie z klasy 7b z wychowawcą Elżbietą Missok wyruszyli na spływ kajakowy. Było ognisko z kiełbaskami, zabawy ze śpiewem i wspaniałe humory... bo szkoła to również takie lekcje. Pozostałe zdjęcia w Galerii.

    • Klasa 1a PROGRAMUJE

    • 17 września, uczniowie klasy 1b po raz pierwszy mieli możliwość  poznać malutkie roboty – OZOBOTY.  Samodzielnie programowali robota, tworzyli trasy, które musiał pokonać Ozobot za pomocą kolorowych kodów.  To była świetna i bardzo emocjonująca zabawa.

     wychowawczyni Monika Bochra

   • Narodowe Czytanie po raz siódmy
    • Narodowe Czytanie po raz siódmy

    • W piątek, 7 września już po raz siódmy wzięliśmy w akcji Narodowe Czytanie. W tym roku, roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości, czytaliśmy Żeromskiego. Podczas spotkania nasi młodsi uczniowie z dumą prezentowali wykonane przez siebie karykatury pisarza. Starsi zaś zapoznali się z biografią pisarza oraz najsłynniejszymi cytatami z jego dzieł, dowiedzieli się o przebiegu akcji w najbliższej okolicy oraz wysłuchali lektorek - Oli, Dagmary i Oliwii.

   • Dzień dobry Szkoło!
    • Dzień dobry Szkoło!

    • W poniedziałek, 3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Znów po długiej przerwie w szkolnych murach pojawili się ósmoklasiści. Serdeczne słowa do wszystkich obecnych w hali sportowej skierował Burmistrz Gminy i Miasta Sianowa Pan Maciej Berlicki. Uroczystość była okazją do przedstawienia zmian na stanowisku Dyrektora Szkoły.