Na terenie parku edukacji i rozrywki "Leonardia" w Krupach szóstoklasiści wzięli udział w lekcjach zręczności, cierpliwości, koncentracji, logicznego myślenia oraz przede wszystkim współdziałania w zespole. Nie zabrakło również lekcji historii, bo wszystko "kręciło się" wokół postaci Leonarda da Vinci - słynnego włoskiego przedstawiciela renesansu. Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia w zakładce Z życia szkoły - Album fotograficzny.
WYDARZENIA
Klasy szóste w Leonardii
Narodowe Czytanie '22
"Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Balladyi romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm." (https://www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/narodowe-czytanie/2022-ballady-i-romanse)
Prezentujemy pierwsze zdjęcia oraz filmiki z wydarzenia Narodowe Czytanie 2022- "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza" → link
video-9680dac4-a080-468f-bbed-dcf60ec137b3-1662156043.mp4
video-3be71f04-2230-4451-9af1-319b26730e26-1662126092.mp4
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
W czwartek, 1 września cała społeczność szkolna spotkała się w hali sportowej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor Katarzyna Budnik powitała wszystkich pięknym motto "Nasza szkoła jest jak pudełko kredek - każdy jest inny, ale razem możemy stworzyć dzieło sztuki". Szczególne powitanie skierowała do nowych nauczycieli
i nowych uczniów naszej szkoły: pierwszoklasistów, dzieci z Ukrainy i ze zlikwidowanej szkoły
w Szczeglinie.
Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego!
Spotkanie rodzinne w klasie 1A
W dniu 21 czerwca, klasa 1 a wraz z wychowawczynią zaprosiła swoich najbliższych na Spotkanie Rodzinne. Dzieci przedstawiły spektakl teatralny, pt. O żabce, która miała marzenie. Do występu przygotowywały się w wielkiej tajemnicy przed rodzicami przez wiele tygodni. Wyszło wspaniale, o czym świadczyły gromkie brawa i zachwyt w oczach widzów. Następnie odbyły się wspólne zabawy oraz rozgrywki sportowe rodzice kontra dzieci. Na pewno powtórzymy spotkanie za rok!
Wychowawczyni Małgorzata Siwiela.
Wycieczka do Gdyni - klasa 2b
22 czerwca uczniowie klasy 2B wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Zwiedzili Centrum Eksperyment oraz wybrali się na spacer i lody na Skwer Kościuszki.
Joanna Moskwa i Anna Wrońska
Spotkanie z pisarką
15 czerwca w Bibliotece Publicznej w Sianowie uczniowie klas piątych wzięli udział w spotkaniu z pisarką Joanną Olech. Autorka "Dynastii Miziołków" opowiadała o swojej pracy literackiej, czytała fragmenty swoich powieści, a przede wszystkim "wciągała" do zabawy publiczność, przekonując, że każdy może zostać pisarzem.Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się
o egzemplarz książki Joanny Olech "Poppintrokowie opowiadania z magią i dreszczykiem"
ze specjalną dedykacją autorki. Zachęcamy do lektury!Alicja Kiedrowska
Najaktywniejszy czytelnik powiatu koszalińskiego
31 maja 2022 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej uczennica klasy IIB Marcelina Dereń została uhonorowana tytułem Najaktywniejszego Czytelnika Powiatu Koszalińskiego. Nagrodzono 56 osób z ośmiu gmin powiatu.
Serdecznie gratuluję sukcesu!
Wychowawca: Joanna Moskwa
5b - rajdowo
Uczniowie z klasy 5b udali się na rajd pieszy na Górę Chełmską. Rajd miał odbyć się 1 czerwca, ale była bardzo brzydka pogoda i trzeba go było odłożyć.
Tym razem pogoda dopisała i humory też.
Alicja Kiedrowska
Malbork i Bytów - 5a i 5b
3 czerwca klasy 5a i 5b udały się na wycieczkę do zamków krzyżackich w Bytowie i Malborku. Wycieczka była niezapomnianą i bardzo ciekawą lekcją historii, na której można było "na żywo" zapoznać się z życiem średniowiecznych rycerzy - zakonników oraz poznać bliżej ich siedziby.
Alicja Kiedrowska
Przedstawienie profilaktyczne
Z okazji Światowego Dnia bez Papierosaw czwartek, 2 czerwca, w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. "Republika Tabacka". W teatrzyku na I piętrze klasa VI-sportowa przedstawiła historie naukowców przenoszących się między światami. Zwiedzając tę krainę palaczy postanowili ją dokładnie zbadać i szybko z niej uciec. Przedstawienie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie do rezygnacji z papierosów. (zdjęcia na stronie w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM)
Klasa VI i wychowawca Tomasz Woźniak
Pizza na matematyce
Jaką część pizzy zje Miłosz jeśli 1/8 podzielimy na 2? 300 g mąki jaka to część kilograma? Kto zjadł więcej pizzy Karol (3/5) czy Przemek (4/9)? Na te i inne pytania łatwiej jest odpowiedzieć kiedy działamy na wszystkie zmysły. Dlatego 4a przygotowała pizzę podczas zajęć koła matematycznego. Było aromatycznie, wesoło, smacznie. Nie wiedzieliśmy kiedy minęły dwie godziny.
Anna Jesionowska
Odwiedziny w Zespole Szkół nr 8
Nauczyciele i uczniowie Zespół Szkół nr 8 w Koszalinie zaprosili ósmoklasistów na spotkanie w murach swojej szkoły. Przygotowali dla gości ciekawe warsztaty w pracowni cukiernictwa, oprowadzili nas po salach, w których uczą handlowców, fryzjerów, kucharzy. Czuliśmy się bardzo zaopiekowani. Pyszne ciasta, ciepłe herbaty i świeżutkie potrawy z dorsza czekały na wszystkich gości.
Dziękujemy za ciepłe przyjęcie.
Laureatki konkursu literackiego VLO
Miło nam poinformować, że dziewczęta z klasy 8a: Daria Rzędzian (III miejsce) i Martyna Misiura (wyróżnienie) zostały laureatkami konkursu literackiego "Między bajką a science-fiction" organizowanego przez V Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy literackiej inspirowanej "Bajkami robotów" S. Lema.
Gratulujemy młodym pisarkom!
Wycieczka do Centrum Nauki Eksperyment
25 maja klasa IVb wybrała się do CNE w Gdyni. Najciekawszymi atrakcjami wycieczki były interaktywne wystawy dzięki którym mogliśmy poznawać przez doświadczenie, eksperymentować i świetnie się przy tym bawić. Wprawialiśmy w ruch przeróżne maszyny, badaliśmy tkanki pod mikroskopem, musieliśmy połączyć elementy (organy wewnętrze człowieka) manekina i umieścić je w odpowiednich miejscach. Podczas warsztatów „Żywność pod lupą” uczniowie mieli okazję samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia
i eksperymenty, które budziły wielkie zainteresowanie a niekiedy nawet zdziwienie.
Wycieczka nie tylko zintegrowała grupę, lecz okazała się również ciekawą lekcją z wielu dziedzin nauki. Do zobaczenia na kolejnej wycieczceJustyna Maruszewska
Międzynarodowe sposoby na dzielenie dużych liczb
Dzielenie pisemne to postrach dorosłych niepraktykujących, a co dopiero dla czwartoklasistów. Na szczęście mamy na to 3 sposoby: po polsku, po ukraińsku i po angielsku. Wszystkie działają. Każdy liczy tak jak lubi.
Anna Jesionowska
Kucharz matematyk
Nie jest łatwo przygotować sałatkę owocową jeśli Pani szyfruje ilości składników. Aby danie było prawie jak z programu Master Chef Junior najpierw trzeba było odszyfrować ułamki niewłaściwe i właściwie dobrać składniki. Nikt z 4a nie musiał ,,oddać fartucha ".
Zadanie zaliczone na 6!
Anna Jesionowska
Zabawa w Cyrk
W czwartek, 5 maja odwiedziła nas pani Ala, studentka Uniwersytetu Gdańskiego, pasjonatka pedagogiki cyrku. Pani Ala przeprowadziła zajęcia z uczniami klas trzecich oraz z dziećmi ze świetlicy. Dzieci z zapałem ćwiczyły się w balansowaniu oraz w różnych formach żonglerki różnymi przyborami. Zadziwiające jak łatwo przyjmowały porażki i ćwiczyły dalej. Nawet ręka w gipsie nie była przeszkodą w pokonywaniu własnej słabości.
Forma zabawy sprzyja rozwojowi ważnych umiejętności zręcznościowych, koordynacji wzrokowo - ruchowej oraz cech charakteru. Żałujemy, że zajęcia z panią Alą trwały tak krótko. (zdjęcia w Albumie fotograficznym)
"Z kartą bezpieczniej"
Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Policjantem.
Tym razem w spotkaniu wzięli udział uczniowie klas czwartych. Do egzaminu na kartę rowerową coraz mniej czasu. Warto więc posłuchać rad specjalisty.
Przepisy dotyczące rowerzystów znajdziecie w Kodeksie drogowym lub na stronie http://www.kartarowerowa.net.plPowodzenia!
Konkurs recytatorski
W kwietniu odbyły się w naszej szkole zmagania recytatorów klas I-III. Były to eliminacje turnieju Recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Naszą szkołę na szczeblu gminnym, w Centrum Kultury w Sianowie, reprezentowali Kamelia Pożywiak oraz Franciszek Merker, który zajął zaszczytne III miejsce! Serdecznie gratulujemy w imieniu organizatorów szkolnego etapu Beaty Matlęgi, Moniki Bochry oraz Małgorzaty Siwieli.
Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku. Do zobaczenia!
Małgorzata Siwiela.
W trosce o owady zapylające
Kondycja naszej planety w dużej mierze zależy od kondycji malutkich jej mieszkańców jakimi są owady zapylające. Przecież nie trudno sobie wyobrazić co się stanie, gdy nie będzie istot zapylających kwiaty jabłoni, kwiaty pomidorów i fasoli, czy kwiaty innych roslin owadopylnych. W trosce o naszych małych sprzymierzeńców nasi uczniowie wspólnie z rodzicami wykonali "domki dla owadów". Teraz domki te zostały zawieszone (bez użycia gwoździ) na drzewach wokół szkoły. (zdjęcia w Albumie)