• Baśń o czarnym chlebie

• Uczniowie klasy 4c przygotowali pod kierunkiem pani Ewy Wolskiej inscenizację wg. Baśni o czarnym chlebie Konstancji Roztworowskiej - Morawskiej. Sztuka była zwieńczeniem projektu uczniowskiego "Chleba naszego powszedniego" realizowanego przez 12 nauczycieli oraz bardzo wielu uczniów. Autorami niezwykłych kostiumów byli rodzice uczniów klasy 4c. Młodzi aktorzy byli oglądani z wielkim podziwem i długo potem oklaskiwani. Brawo!

• Dzień Dziecka w Białym Borze

• Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział w Koszalinie zaprosił najlepszych uczniów z klas czwartych do Białego Boru na obchody Dnia Dziecka. Na terenie stadniny koni przygotowano dla dzieci sporo atrakcji. Przywitano wszystkich śniadaniem. Potem odbył się pokaz sprzętu gaśniczego i nauka udzielania pierwszej pomocy. Następnie każdy mógł odbyć krótką przejażdżkę konną i wziąć udział w zabawach ruchowych. Na koniec dzieci zostały poczęstowane kiełbaską z grilla.

To był bardzo udany dzień!

• Urodziny 6b

• 28 maja kl.6b w towarzystwie Dyrekcji i wychowawczyni - pani Elżbiety Missok obchodziła swoje urodziny. Projekt Bon Ton był realizowany w SPA Unitral w Mielnie.

To był wspaniały i radosny dzień.​

• Fresh Dance na Festynie

• Kółko taneczne zaprezentowało się na Festynie Rodzinnym. Młodsza i starsza grupa zespołu "Fresh Dance" pod kierunkiem swojej opiekunki - pani Elżbiety Missok zaprezentowały swoje układy gimnastyczno - taneczne.

• Pierwszaki w PKO

• 15 maja nasi najmłodsi wybrali się na wycieczkę do Koszalina. Ich celem była wizyta w PKO Banku Polskim prowadzącym Szkolną Kasę Oszczędności. Pierwszaki przyjrzały się pracy bankowców, poznały metody sprawdzenia, czy dany banknot nie jest fałszywy i zajrzały do różnych zakamarków banku. W zwiedzaniu towarzyszyła im nasza żyrafka Lokatka. Korzystając z pięknej pogody przespacerowały się również po koszalińskim parku obserwując wiosenną przyrodę.

• 6 na 6

• Od kilku lat nasi uczniowie biorą udział w programie profilaktyki stomatologicznej "6 na 6". Program finansowany przez Urząd Gminy i Miasta Sianów to same korzyści dla dzieci - wyzyta w gabinecie, upominki i przede wszystkim nauka właściwej pielęgnacji jamy ustnej.

• Szkolny Konkurs Matematyczny

• Jak co roku, w maju odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Matematyczny. Wzięło w nim udział 38 uczniów z wszystkich  klas 4-7. Po rozwiązaniu trudnych zadań i dogrywce w klasie czwartej uczniowie zajęli poszczególne miejsca.

Klasy czwarte

Gratulujemy wszystkim.

Naszą szkołę w  Gminnym Konkursie Matematycznym,
          który odbędzie się 24 majaw Szkole Podstawowej nr 1
          w Sianowie będą reprezentować: Maciej Gorgoń, kl7b, Patryk Kulesza, kl.6b, Anna Józefowicz, kl.5b, Zuzanna Rybarczyk, kl. 4b.

Życzymy powodzenia.

• Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

• Najlepsi czytelnicy szkolnej biblioteki zostali wyróżnieni udziałem w spotkaniu z najchętniej czytanym autorem książek dla dzieci. Pan Grzegorz Kasdepke oczarował naszych uczniów. Podczas trwającego ponad godzinę spotkania Pisarz przekazał mnóstwo ciekawych informacji o sobie, o pracy pisarza, o etapach powstawania książek. Dzieci były mocno zaangażowane w rozmowę z gościem Biblioteki Publicznej w Sianowie. Zadawały mnóstwo pytań, rezolutnie odpowiadały na zadawane im pytania. Bardzo szybko zaakceptowały formę zwracania się do nich - "Słucham Pana", "Pani Nino". Na koniec tego niezwykle pouczającego i przezabawnego spotkania każdy otrzymał wpis pamiątkowy z autografem. Pan Grzegorz Kasdepke emanujący nieudawaną życzliwością dla młodych czytelników zaskarbił ich sympatię. Nikt nie chciał się rozstawać!