• Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze

          • Na zajęcia zapraszają:
            pani Joanna Drejska
            oraz 
            pani Alicja Kiedrowska

             

      • Zajęcia odbywają się według harmonogramu:

        Harmonogram_Drejska_II.pdf 
        Harmonogram_Kiedrowska(1).pdf

      • Dzieci najszybciej, najłatwiej i najbardziej skutecznie uczą się i utrwalają wiedzę w trakcie zabawy. Warto więc korzystać z pomocy edukacyjnych, które rozwijają: spostrzegawczość, koncentrację, kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia.
        Takimi pomocami są na pewno układanki systemu edukacji PUS (Pomyśl – Ułóż – Sprawdź). Polecamy!

         Aby utrzymać nasz umysł w dobrej kondycji musimy go trenować. Jednym ze  sposobów są gry planszowe, które stymulują obie półkule mózgu. Nie tylko rozwijają procesy poznawcze, ale również kreatywność. Grając w planszówki ćwiczymy spostrzegawczość, refleks, planowanie, pamięć, logiczne myślenie, a także wyobraźnię. Dlatego na naszych zajęciach co jakiś czas pojawiają się ciekawe gry, które są często rozgrzewką do właściwych zajęć. Polecamy!

        Ucząc się, dobrze jest wiedzieć, jaki styl uczenia u nas dominuje. Warto się zastanowić, czy jesteśmy wzrokowcami, słuchowcami czy może kinestetykami (czuciowcami)?
        Na zajęciach poświęciliśmy trochę czasu na rozpoznanie swojego stylu uczenia. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że jesteśmy tak różnorodni!
        Rozpoznanie stylu uczenia pozwoli nam na dobranie takich metod pracy, by uczenie było bardziej efektywne.

        Celem zajęć dydaktyczno - wyrównawczych jest m.in. uświadomienie uczniom, dlaczego warto się uczyć. Uczestnicy zajęć na początek udzielili odpowiedzi na pytanie, dlaczego w ogóle się uczą. Ich wypowiedzi bardzo pozytywnie zaskoczyły prowadzącą. Sami zobaczcie...