• Sąd nad Balladyną

• W ramach akcji Narodowe Czytanie, uczniowie klasy 8a, pod kierunkiem Igora Szymańskiego na lekcji języka polskiego 4.09.20 r., przygotowali inscenizację pod tytułem "Sąd nad Balladyną". W surowej atmosferze rozpraw sądowych, w poważnych, nie znoszących zbędnych emocji wywodach prawnych przedstawiono dowody zbrodni Balladyny. Oskarżyciel (M. Chołuj), obrońca (J. Gruszczyńska), członkowie ławy przysięgłych (N. Banasiak, M. Michenka, K. Łojewski), protokolant (E.Ładyko) a nawet Juliusz Słowacki (F. Horbowy) obecny na sali rozpraw wśród dużej grupy zainteresowanych z uwagą śledzili wystąpienia uczestników. Wszyscy wsłuchiwali się w werdykty sędziego. Był to spektakl, pełen emocji, które musieliśmy ukrywać, bo sędzia (I. Szymański), surowo upominał i groził karami za zakłócanie powagi rozprawy.
          W ten ciekawy sposób uczniowie poznali losy Balladyny. Należy dodać, że przedstawienie powstało w ekspresowym tempie i bez prób GRATULACJE.
          Barbara Prondzińska

Narodowe Czytanie - to akcja, w której biorą udział wszyscy uczniowie. Młodsi kolorują portrety lub tworzą karykatury, inni czytają.

• Matematyka w klasie 7a

• Siedząc wewnątrz prostopadłościanu (klasy) stworzyliśmy szkielety graniastosłupów prawidłowych. Nowy rok szkolny przywitaliśmy w 7a geometrią przestrzenną.

• Nauczanie zdalne

• Jeszcze kilka miesięcy temu nikt z nas - uczniów, rodziców i nauczycieli, nie pomyślałby o zdalnym nauczaniu inaczej jak w kategoriach szkoły z odległej przyszłości w futurystycznym świecie, w odległej galaktyce.  A dziś? E-learning, webinar, lekcja on-line, platforma, aplikacja, program, internet - jakiś problem? W naszej "dwójce" nie mamy najmniejszego problemu ze zdalnym nauczaniem. Wyjaśniła to pani Ania Jesionowska w rozmowie z panią Izabelą Nowak na łamach czasopisma "Miasto" 15 - 21 maja 2020r.  A w taki sposób zilustrowała to uczennica Wiktoria Kołodziejczak  - Zdalne_nauczanie.pdf

• Siódmoklasiści w Gdyni

• 6 marca uczniowie klas siódmych wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Zwiedzili tam bardzo ciekawe Muzeum Emigracji, gdzie mogli prześledzić kierunki i sposoby emigracji Polaków na przestrzeni stuleci. Przespacerowali się także Skwerem Kościuszki, przy którym przycumowane są m.in. polskie żaglowce - Dar Pomorza i Dar Młodzieży.

tekst i foto. Alicja Kiedrowska

• Matematyka o świcie

• Lekcja matematyki bywa bardzo mecząca, szczególnie o świcie, zimą, na szkolnym boisku,
          w biegu. Prędkość, której nabraliśmy w krótkim czasie pozwoliła nam pokonać, nabrać dystansu do trudnego tematu ;)  Prędkość, droga, czas...
          Niezawodna 6b. Oni lubią być w ruchu.

• Matematyka po kątach

• Klasa 5b polubiła kąty. Nie chodzi oczywiście o te, w których czasami zamieszkują pajęczaki
          ale o te, które powstają między trzema prostymi. Dzisiaj mogliśmy pobawić się w znadywanie tych samych kątów.
          Taka lekcja bez liczenia jest naprawdę odprężająca.

• Lekcje o przedsiębiorczości w kl. 1b, 2a i 3b

• Dnia 15 stycznia 2020 roku przyjechała do nas pani z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przeprowadziła zajęcia z zakresu przedsiębiorczości. Dowiedzieliśmy się, że ważne jest oszczędzanie pieniędzy na każdym etapie życia i na przyszłą emeryturę trzeba zapracować. Na koniec spotkania otrzymaliśmy gadżety z logo ZUS.

• WOŚP - gramy!

• Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole działał bardzo sprawnie-dołączyliśmy nasze serca do wielkiej i szczytnej akcji. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WOŚP - gramy!.

• Apel "nagrodowy"

• W środę, 18 grudnia odbył się apel, na którym podsumowano udział uczniów w różnych konkursach. Obok laureatów konkursów plastycznych organizowanych przez Straż Pożarną czy Gminnego Konkursu "Ekologiczna choinka" swoje nagrody odebrali laureaci konkursów przedmiotowych.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

• Świąteczne warsztaty 1b w Dziennym Domu Seniora.

• 10 grudnia klasa 1b wybrała się na warsztaty świąteczne do Dziennego Domu Seniora.
          Dzieci razem z seniorami wykonały ozdoby świąteczne na choinkę. Pracę umilali sobie śpiewając kolędy i pastorałki. Po wykonanej pracy przyszedł czas na słodki poczęstunek.
          Miłe spotkanie zakończyło się wspólną fotografią na pamiątkę.

• Mikołajkowy wyjazd do Teatru Lalki w Słupsku

• Dnia 6 grudnia klasy 1-3 wybrały się do Teatru Lalek Tęcza w Słupsku na spektakl pt.: "O trzech zaklętych królewnach czyli opowieści rozbójników". Wesołe i zabawne scenki przedstawienia wprawiły dzieci w wyśmienity nastrój. Po powrocie do szkoły czekały na wszystkie grzeczne dzieci kalendarze adwentowe pozostawione pod choinką przez zapracowanego Mikołaja.

• Mikołajki w 8B

• Ostatnie Mikołajki w SP2 klasa 8b spędziła na lodowisku. Było ślisko,słodko i bardzo miło.

Elżbieta Missok

• Lekcja o lokatach w klasie 1B

• W dniu 4 grudnia 2019 roku uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w lekcji o oszczędzaniu i zakładaniu lokat w banku. Przyjechały panie z banku PKO BP, które w zrozumiały sposób przybliżyły dzieciom pracę instytucji bankowej. Uczniowie mieli okazję obliczyć ratę oszczędności w książeczce oszczędnościowej dla wybranych produktów oraz uczestniczyli w quizie nt. usług bankowych. Za prawidłowe odpowiedzi zostali nagrodzeni gadżetami z logo banku. Kilkoro uczniów otrzymało hasła i loginy do oszczędzania internetowego w PKO BP.
          Na pamiątkę wszyscy zrobili wspólne zdjęcie.