• Zabawa z TIKiem

• W piatek, 27 kwietnia w naszej szkole odbyło się wspólne TIKowanie uczniów ze szkoł podstawowych gminy Sianów. Spotkanie miało charakter zabawy z różnymi narzędziami i aplikacjami technologii komputerowej. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie i nauczyciele z SP w Dąbrowie, SP w Suchej Koszalińskiej oraz z SP 1 w Sianowie. Nagrody dla wszystkich uczestników ufundował Urząd Gminy i Miasta w Sianowie. Serdecznie dziękujemy!

• Gminny Konkurs Recytatorski "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne"

• W środę, 25 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Sianowie odbyły sie eliminacje gminne do konkursu recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wypadli znakomicie - aż troje z nich pojedzie na konkurs powiatowy w Koszalinie. Gratulujemy występu wszystkim, a szczególnie Julii Olejarz, Igorowi Szymańskiemu i Oliwii Krowickiej.

• Światowy Dzień Książki

•

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - Wisława Szymborska

Z okazji Święta Książki uczniowie czytający najwięcej książek ze szkolnej biblioteki otrzymali słodki upominek.

W każdej klasie wyróżniono jednego ucznia. Byli to: Kaja Chojnowska, Julianna Gurazda, Jagoda Knieć, Tomek Janowski, Antek Sobierajski, Adrian Piasecki, Bianka Sobala, Ola Okińczyc oraz Michał Beca, Zuzia Fira, Ania Wyrozumska, Gosia Cybulska, Andrzej Ozga, Zuzia Sitnik, Wiktoria Wrońska, Gracjan Polek, Artur Ceglarski. GRATULUJEMY! ZAPRASZAMY do BIBLIOTEKI! CZYTAJCIE JAK NAJWIĘCEJ!

• Pomagamy Marysi c.d.

• Z myślą o swojej koleżance wystąpili młodzi aktorzy z klasy 4c. "Legendę o Sianowie" pani Ewy Wolskiej niektórzy z nas obejrzeli po raz pierwszy. Serdecznie gratulujemy występu czwartoklasistom, a wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za obecność.

MARYSIU! CZEKAMY NA CIEBIE!

• Pomagamy Marysi

• „Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. Dzisiaj, 18 kwietnia nasze serca biły jakby szybciej - pomagaliśmy naszej koleżance. Wszystkim, którzy hojnie wsparli naszą akcję (materialnie, pomocą, życzliwością, pozytywną energią) - serdecznie dziękujemy😃.

• Konkurs Recytatorski "Ptaszęta"

• W środę, 18 kwietnia uczniowie klas 1 - 3, najlepsi recytatorzy swoich klas, zaprezentowali swoje umiejętności w konkursie szkolnym. Wszyscy spisali się na medal, nikt się nie pomylił ani zapomniał tekstu i obie jurorki miały ogromny kłopot z wyłonieniem najlepszych.

Do etapu gminnego zakwalifikowali się:

Maja Swiela, Wiktor Szymański, Weronika Sterczyńska.

Ponadto jury wyróżniło - Oliwię Kulesza i Justynę Bartosik.

• Konkurs recytatorski

• Recytowali również uczniowie z klas starszych. Okazało się, że im starszy jest uczestnik konkursu, tym większą odczuwa tremę. Według opinii jurorek najlepiej spisali się: Wiktoria Wrońska, Igor Szymański, Hanna Bober oraz Oliwia Krowicka. GRATULUJEMY!

• Apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia

• 11 kwietnia uczniowie spotkali się aby wysłuchać prelekcji Pani Moniki Bochra na temat ZDROWIA. Apel był ponadto okazją do omówienia spraw bieżących jak również do wręczenia upominków zwycięzcom konkursu SKO.

• Pierwsza pomoc w kl. 4c

• "Wypadki chodzą po ludziach" 😉, więc o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej można mówić bez końca. Uczniowie klasy 4c podczas lekcji przyrody spotkali się z fachowcami w tej dziedzinie - Panią Wandą Gargas i Panią Elżbietą Tralewską (szkolną pielęgniarką). Czwartoklasiści trenowali w małych grupach. Wspólnie uznali zdobyte umiejętności za bardzo ważne i przydatne.

• Walentynki w klasie 1a

• 14.02.2018 r. obchodziliśmy w naszej klasie Walentynki, to był bardzo miły dzień. Przygotowaliśmy wiele niespodzianek i słodkie upominki. Pamiętaliśmy również o naszych kolegach
          i koleżankach z klasy V b. No cóż, my po prostu bardzo się lubimy! Wyrazy sympatii przesyłamy naszym wychowawczyniom, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Uczniowie klasy I a z wychowawczynią

• Kl. 1a i 5b na kręgielni

• W czwartek, 7 grudnia 2017 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Koszalina. Podczas zabawy na kręgielni mieliśmy okazję lepiej się poznać i miło spędzić czas. Wszyscy świetnie się bawiliśmy,
          a nasze wychowawczynie dzielnie nam kibicowały. Teraz już wiemy, że nie należy zrażać się porażkami, trzeba próbować
          i próbować, a nasze starania zostaną uwieńczone sukcesem. Polecamy!

Uczniowie klasy V b i I a z wychowawczyniami