• REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
    Erasmus+ "Different but Together!" ► Regulamin_Erasmus__SP_2.pdf

     

    1) Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie

    ‼️‼️‼️Koniec roku szkolnego jest w tym roku dla uczniów naszej szkoły ekscytujący, nie tylko ze względu na zbliżające się wakacje. 🥰Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy realizację projektu "Different but Together" w ramach europejskiego programu Erasmus+, na który nasza szkoła otrzymała grant. Podczas 20 miesięcy będziemy współpracować z partnerami z Austrii, Chorwacji oraz Turcji. Z przyznanych środków odbędą się wymiany uczniów – wyjazd do Chorwacji i do Turcji; wyjazd nauczycieli na spotkanie organizacje do Austrii, jak również przyjęcie uczniów ze szkół partnerskich w Polsce. Oprócz tego w projekcie przewidziano szereg działań na terenie każdej ze szkół partnerskich. Zaplanowane są działania w obszarze kultury, dziedzictwa narodowego, technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz kształtowania kompetencji społecznych. Będą one rejestrowane na bieżąco na platformie eTwinning oraz w Kąciku Erasmusa w szkole.

    Nasi uczniowie w ramach programu Erasmus+ wyjadą ✈️🚗do innych krajów, aby poznać ich kulturę, historię i geografię. Wymiany międzynarodowe to nawiązywanie nowych znajomości z uczniami z innego kraju, dzielenie się doświadczeniami i przeżyciami, przełamywanie bariery językowej i lepsze poznanie samego siebie. To także poznawanie odmiennej kultury, obyczajowości, kuchni i zwiedzanie ciekawych miejsc.

    Zachęcamy zatem do rozwijania swoich umiejętności i zdolności językowych. Może to właśnie na Ciebie czeka przygoda życia?🌎🌍🌏😍

    Marlena Ochocka - koordynator projektu

    er.jpg

     

    2)

    👌Pierwsza mobilność edukacyjna do Austrii w ramach projektu "Different but Together!" programu Erasmus+ za nami. Ostatni tydzień października delegacja z naszej szkoły p. Marlena Ochocka wraz z p. Dyrektor Katarzyną Budnik wzięła udział w trzydniowych warsztatach edukacyjnych. Towarzyszyli nam partnerzy z Austrii, Turcji oraz Chorwacji. Podczas trwania warsztatów poznaliśmy nowe formy przekazywania i utrwalania wiedzy oraz wymienialiśmy się swoją wiedzą, doświadczeniem, spostrzeżeniami dotyczącymi nauczania.

    Czekamy z niecierpliwością na kolejną mobilność szczególnie dlatego, że wezmą w niej udział uczniowie naszej szkoły.😍

    https://www.canva.com/.../lnBrRg-13oCPPsEqASWBWA/watch...

    Marlena Ochocka

    3)

    Uczniowie naszej szkoły spotkali się online z partnerami z Turcji oraz z Chorwacji. W trakcie spotkania uczniowie zostali przydzieleni do pokoi na platformie zoom.us i mogli po raz pierwszy porozmawiać o swoich zainteresowaniach, ulubionych potrawach, serialach, itp. Uczniowie wymienili się adresami email i utrzymują ze sobą kontakt. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie na "zoomie".
      ►►►Fotorelacja w Albumie

    Miło mi poinformować, że kolejna grupa uczniów została wybrana do udziału w mobilności edukacyjnej w ramach programu Erasmus+. Do największego i najludniejszego miasta w Turcji, Stambułu, wybiorą się w czerwcu 2023 roku:

    Igor Korczyk, 8c
    Piotr Lis, 8c
    Rozalia Sławińska, 8b
    Jan Socha, 8a
     
    Gratulujemy serdecznie🎉 
    Marlena Ochocka